"یتیم‌خانه ایران" بخش مهمی از واقعیت‌های تاریخی ایران را به تصویر می‌کشد - رسانه انقلاب

“یتیم‌خانه ایران” بخش مهمی از واقعیت‌های تاریخی ایران را به تصویر می‌کشد

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به اکران فیلم سینمایی یتیم‌خانه ایران اظهار داشت: فیلم «یتیم خانه ایران»، فیلم قابل دفاعی است و ویژگی اصلی آن روایت‌گری مستند از بخشی از تاریخ ایران است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این دست از فیلم‌ها باید جذابیت کافی برای بیننده داشته باشد، گفت: نشان دادن واقعیت تاریخی ایران برای نسل جوانی که این فیلم‌ها را می‌بینند باید در قالب فضایی باشد که بتواند آگاهی لازم را از تاریخ ایران بگیرد و بتواند در حوزه تعاملات با کشورهایی که خود را دوست ما نشان می‌دهند، آشنا شود.

وی «یتیم‌خانه ایران» را فیلم قابل توصیه‌ای دانست و تاکید کرد: باید این فیلم‌ها را به‌دست مخاطب برسانیم تا در فضای اجتماعی امروز ایران جا باز کند.

پژمان‌فر افزود: نباید فضایی را ایجاد کنیم که فیلم‌سازان ما جرأت حرف‌زدن نداشته باشند، ما باید جرات این را داشته باشیم که بگوئیم به ما ظلم کردند، اموال ما را بردند و آیا اینکه واقعاً انگلیس به ما خدمت کرده است؟ ساختن «یتیم خانه ایران» جسارت می‌خواست و قابل تقدیر است و توصیه می‌کنم که همه این فیلم را ببینند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در جلسه‌ای که خدمت مقام معظم رهبری بودیم؛ ایشان این نکته را فرمودند که زمان حکومت پهلوی، در کتب درسی و غیردرسی مطالب زیادی در مورد قاجار نوشتند ولی ما نتوانستیم آنچه که به‌طور کامل واقعیت حکومت پهلوی بود را به مردم نشان بدهیم.

پژمانفر همچنین برگزاری جشنواره فجر در مشهد را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: نامه‌ای را در زمینه ایرادات و نقاط ضعفی که برگزاری جشنواره فجر در مشهد دارد را تنظیم و با آقای ایوبی، رئیس سازمان سینمایی مطرح خواهیم کرد.

وی رونق جشنواره را در اکران همزمان فیلم‌ها با تهران دانست و گفت: قطعاً برگزاری جشنواره را با توجه به استقبالی که از آن در مشهد می‌شود، در تک سالن نخواهد بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در زمینه برگزاری جشنواره رویش اظهار داشت: ما باید در عمل ثابت کنیم که برگزاری جشنواره رویش در تهران اشتباه بوده و برای این کار باید در ابتدا رویش را در مشهد جدی بگیریم و ظرفیت جشنواره را در مشهد بالا ببریم.

وی افزود: باید همه کسانی که در این عرصه هستند پای کار بیایند تا با استفاده از تمام توانمندی‌هایمان جشنواره آبرومندی را در مشهد برگزار کنیم. باید جشنواره رویش را به جایی برسانیم که در جهان اسلام جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top