کربلا جغرافیای یک تاریخ» آخرین اثر مجید انتظامی منتشر شد - رسانه انقلاب

کربلا جغرافیای یک تاریخ» آخرین اثر مجید انتظامی منتشر شد

کربلا

به گزارش رسانه انقلاب «کربلا جغرافیای یک تاریخ»‌ نام آلبومی است به آهنگسازی «مجید انتظامی» آهنگساز سرشناس کشورمان که برای فیلمی با همین نام ساخته شده است. این فیلم همانطور که از نامش پیداست راجع به حماسه کربلاست و یک اثر عاشورایی محسوب می‌شود.

نوازندگان بسیاری در این اثر حضور داشته اند از جمله «علی جعفری پویان»، «پریچهر خواجه»، «پاشا هنجنی»، «کوروش بزرگ پور»، «هومن نامداری»، «حسین شریفی»، «میلاد عباسی»، «فرزاد بیژنی»، «مجید انتظامی»، «ناصر رحیمی»، «شهرام غلامی»، «پورنگ پورشیرازی»، «مهرداد عالمی»، «کریم قربانی»، «مازیار ظهیرالدینی»، «پریا خوش آهنگ»، «علی رحیمیان»، «میلاد عالمی»، «نیما زاهدی» و «ارسلان کامکار».

در این اثر مجید انتظامی افزون بر آهنگسازی، نوازندگی ساز ابوا را نیز بر عهده داشته و علی تفرشی و مریم ابراهیمی نیز آواگران این مجموعه بوده اند. در کنار این آواگران، شهرام رکوعی، مهرداد ناصحی، جمیله پولادی ها، ویدا محمودی و الهام نورانی نیز هم آوایان اثر بوده‌اند.

مجید انتظامی از شاخص ترین آهنگسازان ایرانی در حوزه موسیقی فیلم است که از جمله آثار ماندگار او می توان به موسیقی فیلم های «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف» ، «دوئل»، «روز واقعه» و «آژانس شیشه یی» اشاره کرد.

آلبوم موسیقی فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» دارای ۱۷ قطعه از موسیقی های به کار رفته در متن این فیلم مستند سینمایی است؛ فیلمی که داریوش یاری آن را نوشته و کارگردانی کرده است و منوچهر اسماعیلی، ایرج رضایی، فرهاد اصلانی و شهاب حسینی صداپیشگان آن بوده اند.

این فیلم در سال ۱۳۹۴ ساخته شده و به تازگی به صورت محدود اکران شده است. آلبوم موسیقی متن فیلم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ»، به آهنگسازی مجید انتظامی و به همت مرکز موسیقی حوزه ی هنری منتشر شده است.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top