کدام مردم؟ کدام مخاطب؟ - در حاشیه نامه سیدزاده به مسئولین حوزه هنری - رسانه انقلاب

کدام مردم؟ کدام مخاطب؟

در حاشیه نامه سیدزاده به مسئولین حوزه هنری

کدام مردم؟ کدام مخاطب؟ - نامه سیدزاده به حوزه هنری

رسانه انقلاب: کمتر از دو هفته از اکران فیلم توقیف شده «مادر قلب اتمی» در سینماهای کشور می‌گذرد که هم‌چنان اعتراض‌هایی در خصوص نحوه اکران و اختصاص سینماها به این فیلم به گوش می‌رسد. اعتراض‌هایی که با صدور نامه‌هایی از سوی «سید امیر سیدزاده» تهیه کننده فیلم بیشتر هم می‌شود. فیلمی که به گفته تهیه کننده حافظ منافع ملی است؛ اما در عمل چیز دیگری است.
امروز سیدزاده در جدیدترین نامه خود به مسئولین حوزه هنری از آنها به خاطر عدم موضع گیری صریح انتقاد کرده و گفته است که: «حال این سوال مطرح می‌شود که مردم اکثر شهرهای کشور با داشتن یک یا دو سالن سینمای فعال، چه گناهی کرده‌اند که مالکیت سینماهای شهرشان از آن حوزه هنریست و بدین سان از تماشای فیلم مورد علاقه خود که همه مجوزهای لازم از نهادهای مربوط برای نمایش را کسب کرده است، محروم می‌شوند؟ بار دیگر توصیه برادرانه می‌کنم دست از رفتارهای سلیقه‌ای و مغایر قانون بردارید و همسو با مردم در مسیر جریان سیاست‌های فرهنگی دولت تدبیر و امید حرکت کنید. چرا که خلاف جریان مردم حرکت کردن نتیجه‌ای جز ایراد صدمات اقتصادی به پیکره سینما و تحمیل خسارات معنوی به پیکره نظام با بدبین کردن مردم را در پی نخواهد داشت.»
ای کاش سیدزاده دوباره به فیلم خود نگاهی می‌انداخت تا بتواند بگوید درباره کدام مردم صحبت می‌کند؟ آیا از مردمی حرف می‌زند که آنقدر گدا هستند که شب واریز یارانه‌ها سیستم بانکی را مختل می‌کنند یا از مردمی حرف می‌زنید که بی بند و باری عادتشان و خواسته قلبی‌شان است؟

هم چنین بخوانید:
تعریفی نو از منافع ملی در سینمای ملی

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top