چرا جایزه جهانی موسیقی آسیا را به ما می‌دهند؟ - حسین علیزاده - رسانه انقلاب

چرا جایزه جهانی موسیقی آسیا را به ما می‌دهند؟

حسین علیزاده برنده جایزه جهانی موسیقی آسیا شد

حسین علیزاده جایزه جهانی موسیقی آسیا

رسانه انقلاب: اهدای جوایز گوناگون اعم از نخل، ببر، خرس و… در جوایز مختلف هنری به ایرانیان مایه خرسندی محافل هنری ایرانیان از دیروز تا به امروز بوده است. هنر بی‌آزاری که کار خود را بدون دردسرسازی برای کسی می‌سازد و تجربه‌های انتزاعی هنری و آکادمیک را با دسیپلین خاص خود روانه بازار هنر و فرهنگ غرب و شرق کرده و نام و برند خود را در میان هنرمندان بی‌دردسر جاودانه کند و کادوی هنری را از آن خود کند. اهدای جایزه جهانی موسیقی آسیا به استاد حسین علیزاده نیز از همین سنخ ماجرا است.
اما اگر این هنرمند در وصف مظلومیت کودک سوری سازی بزند و قلاده‌‌‌بگردن‌های اسرائیلی و سعودی را محکوم کند آن وقت این هنر خود خشن و چقر است و نه تنها جایزه نمی‌برد که در میان هنرمندان بی‌دردسر جا ندارد و اساسا طرد شده است.
اساسا جوایز جهانی و جوامع هنری غرب و شرق با هنری که بخواهد با خود ظلم سر ستیز داشته باشد و بر گوش شیاطین بزرگ و کوچک بزند مخالف است و می‌خواهد فقط از خود صلح حرف بزند. از یک چیز خوب و ناز.
هنرمند مورد نظر هر کدام از هنرمندان محترم این آب و خاک باشد مهم نیست، مهم آن است که مسئولین فرهنگی و هنری نیز در این خط دهی اخته و ساکت‌اند. اینها شاید همه از سر تلاش برای جایگری و بهتر است بگوییم جای‌چپانی دولتی ما در صف هنر جهانی است!
دیپلماسی هنری ما در جهان نومن ببعض و نکفر ببعض است همانطور که در دیگر دیپلماسی‌هایمان شاید اینگونه باشیم و در…؛ از منشور هنرمندان امام خمینی (ره) آن قسمت را که بخواهیم برداشت می‌کنیم و می‌خوانیم و باز هم خود را به دروغ وفادار عهد هنرمندان با امام می‌دانیم.
ترس از جا نداشتن در هنر جهانی انگار یک خوره شده است و حتی اکنون که جایزه‌های اسکار را هم گرفته‌اند باز راضی به این نیستند که بالاخره حرف خودمان را بزنیم. گویا طاقچه و قفسه‌های کمد و کتابخانه‌هایمان باید همه پر از جوایز شترشیرگاو‌پلنگ شود و دیوارهایمان هم پر از تقدیرنامه و لوح سپاس! همان هایی که به هنرمندان انقلابی که مثل عتیقه در انبار گذاشتیم خاک بخورند یکی ده‌تا دادیم و آنها را با این هدایای مضحک مسخره خودمان کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top