نور زمین و آسمان‌ها - گالری - فرهنگسرای نیاوران - هنردینی - رسانه انقلاب

نمایشگاهی از نور

نمایشگاه عکاسی با آثاری از هنر دینی افتتاح شد

یک نمایشگاه عکاسی با آثاری از هنر دینی افتتاح شد.

رسانه انقلاب: دو روز قبل نمایشگاهی مهم از لحاظ هنر و خلاقیت در نیاوران برپا شده است. این نمایشگاه عکاسی با عنوان «نور زمین و آسمان‌ها» آثار عکاسی «داریوش محمدخانی» می‌باشد که تا ۴ تیر دایر بوده و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران آثار را از نزدیک ببینند.
نور که خود در اندیشه سهروردی و دیگر عرفا و حکمای ما خود وجود و عالم هستی و سرمنشا تمام خیرات است سوژه بسیار مناسبی برای عکاسی و خلق تصاویر ناب در طبیعت است. با این حساب با بهره برداری از این ایده قرآنی که هنرمند متعهد آقای محمدخانی استفاده کرده است یک نمایشگاه با آثاری از هنردینی برپا شده که جزو معدود گالری‌های هنری و دینی می‌باشد.
«محمدخانی» در توضیحات خود می‌گوید:
چند سال پیش زمانی که برای عکاسی از استاد «یوسف علی میرشکاک» به منزل ایشان رفتیم هنگام عکاسی، او با ذکر این مطلب که شما برای عکاسی به اینجا آمده‎اید و می‎خواهید از عنصری به نام نور استفاده کنید، از این رو باید وضو بگیرید و از آن بهره ببرید رفتند و وضو گرفتند. این جمله ایشان خیلی من را تکان داد. تا آن روز هرگز به این عنصر مقدس فکر نکرده بودم و می بالم به خودم که با نور سروکار دارم.
بنظر می‌رسد نه فقط ایده نور بلکه دیگر پدیده‌های عالم نیز سوژه‌های بکری هستند که می‌توان با نگاه اشراقی و عرفانی به سراغ ساخت و پرداخت هنری از آن‌ها رفت و جای بیشتری در میان آثار هنری که غالبا توسط ایده‌های روشنفکرانه پرشده است پیدا کند.

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top