مرد می‌خواهد - علیرضا عصار - سازمان هنری رسانه‌ای اوج - رسانه انقلاب

نماهنگی که در «اوج» نیست!

موزیک ویدئو «مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار منتشر شد.

موزیک ویدئو «مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار منتشر شد.

رسانه انقلاب:  موسیقی و ترانه بعد از حوادث مهم سیاسی، اجتماعی و حتی امنیتی می‌تواند دو نقش داشته باشد. یا در جهت تقویت روحیه مردم و ایجاد روحیه حماسی آنان نقش آفرینی کند و یا در جهت عکس آن.

طی چند سال گذشته و با رونق هرچه بیشتر بازار موسیقی و البته ایجاد حس وطن دوستی و مطرح شدن پدیده‌ای مقدس به نام مدافعان حرم، ترانه‌ها و سرودهای مختلفی در وصف ارزش‌ها خوانده و ساخته شده است. حتی مرحوم حبیب محبیان بعد از بازگشت به ایران ترانه‌های بسیار خوبی برای شهدا و ۸ سال دفاع مقدس خواند که متاسفانه اجازه انتشار به آن داده نشد.

اما ایران اسلامی در سال‌های بعد از جنگ کمتر دچار حادثه تروریستی شده است و اتفاقات ناگواری که امنیت و آرامش مردم را خدشه دار کند و تهدیدی برای کلیت نظام محسوب بشود وجود نداشت تا اینکه هفته قبل حادثه تروریستی مجلس و حرم امام خمینی (ره) پیش آمد. هنرمندان با پیام‌های مختلف ابراز حمایت و همدردی کردند.

ترانه و نماهنگ «مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار محصول سازمان هنری و رسانه‌ای اوج یکی از کارهای تازه ارائه شده است. اگرچه کمی زمینه نماهنگ با رنگ‌های تیره و نور کم و خصوصا همراهی شخصیت‌های منفی به فضا شاکله حماسی نداده است ولی مضامین نهفته در شعر که رجعت وجدان انسان به خود و حساب نفسانی یک رزمنده برای از جان گذشتن است، نقطه قوت این اثر است. اما بنظر می‌رسد که با توجه به تلخی حادثه و شوک که به عموم مردم وارد شد امروز باید موسیقی و ترانه حماسی بیشتری برای حفظ روحیه عموم مردم تولید شود.

درست بعد از حادثه کودتای ترکیه در سال گذشته یک نماهنگ ساخته شد که در شبکه‌های اجتماعی هزاران بار تماشا شد. در این نماهنگ که صدای رئیس جمهور ترکیه نیز شنیده می‌شود، مردم مختلف برای نگه داشتن پرچم ترکیه به سوی میدان اصلی شهر می‌آیند و با بالارفتن از دوش یکدیگر مانع از افتادن پرچم کشور خود می‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top