فقط نام خمینی در ارکستر است - سمفونی «روح الله» در ارکستر سمفونیک تهران - رسانه انقلاب

فقط «نام» خمینی در ارکستر است

سمفونی «روح الله» در ارکستر سمفونیک تهران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

سمفونی «روح الله» در ارکستر سمفونیک تهران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

رسانه انقلاب: باز کردن پای امام روح الله خمینی (ره) به ارکستر و کنسرت بد نیست، اجرای سمفونیک با نام روح الله و تجلی شخصیت عرفانی و حماسی خمینی کبیر در قالبی چون موسیقی برای جوانان و هنرجویان زیباست. چقدر خوب است اگر فرهنگ خمینی (ره) نیز به همان اندازه که در سطحی مانند ارکستر می‌خواهد زنده شود برای مستضعفین نیز زنده شود.
نهادهای فرهنگی و هنری دولت‌ ما راه را اشتباه گرفته‌اند و بجای آنکه سلوک شخصیتی پیر جماران را در ابعاد سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و در ساحت فردی و اجتماعی ترسیم کنند دنبال اجرای زنده ارکستر با نام «روح الله» هستند. ای کاش لااقل قدمی نیز در این زمینه برداشته شود تا دلمان نسوزد که اگر ارکستر با نام امام خمینی (ره) هست ولی فیلمی که عرفان حقیقی خمینی (ره) را نشان بدهد هم هست!
دولت محترم که همه را به گمان خود با موسیقی آشتی داده است یادش رفته است که باید نوای نالان و جانسوز هنرمندان انقلابی را رساتر کند و محجوریت هنرانقلابی را به عزتمندی تبدیل کند. تنها یادش مانده است که باید برای آبرومندی نزد سران استکبار جهانی در جشنواره موسیقی فجر هر آهنگی بزند جز آهنگ انقلاب؛ و جالب آنجاست که همین ارکستر روح الله را در آن ایام نمی‌زند تا صحبت از تاریخ فوت و تولد می‌شود یادشان می‌افتد.
مسئولین فرهنگی و هنری ما که امنیتی باشند و مانند ناظم بالاسر تعیین تکلیف کنند اوضاع بهتر از این نمی‌شود. صدای هنرمند انقلابی باید از ته چاه بیرون آید ولی صدای سمفونی بتهوون و ویوالدی و غیره که رفیق دست دیزی ما هم نیستند از بلندای تالار کذایی به گوش برسد و بعد هم کنسرت با نام امام خمینی (ره) بگذاریم.
حیا کنیم و از نام خمینی (ره) برای خودمان دکان زهد فروشی نسازیم و اشک تمساح نریزیم! و الا سران سعودی هر روز چنان نام اسلام را به دنبال می‌کشند که یک تریلی هم نمی‌تواند آنرا یدک‌کش کند ولی از اسلام جز یک مشت سنگ به نام کعبه نمی‌فهمند .

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top