فریاد صلح طلبی با زبان کاریکاتور - کسب جایزه برتر در جشنواره ورد پرس کارتون - رسانه انقلاب

فریاد صلح طلبی با زبان کاریکاتور

کسب جایزه برتر در جشنواره ورد پرس کارتون

علیرضا پاکدل و جشنواره وردپرس کارتون

رسانه انقلاب: علیرضا پاکدل نام کاریکاتوریست جوانی است که چندی است نامش در آسمان کاریکاتور جهان در حال درخشیدن است. او که این روزها در مهمترین جشنواره مطبوعاتی کارتون در کشور پرتغال به سر می‌برد، توانست دو جایزه «editorial cartoon» و «grand prize» (جایزه بزرگ) جشنواره را که مهمترین جایزه جشنواره است، دریافت کند. جشنواره «ورد پرس کارتون» که در کشور پرتغال برگزار می‌شود، یکی از معتبرترین جشنواره‌ها و فستیوال‌های کارتون در دنیاست.
او کار در زمینه کاریکاتور را از سال ۷۳ و همکاری با نشریات گل آقا و بچه‌ها گل آقا و کیهان آغاز کرد. پاکدل یکی از کسانی که توانسته بسیار خوب و عالی در این زمینه چهره نوآوری و خلاقیت به خرج دهد.
علیرضا پاکدل از جمله هنرمندان خوش ذوق و خلاقی است که مرز را در این رشته شکسته است. پاکدل تقریباً در همه فستیوال‌های بین‌المللی حضور داشته است و در بسیاری از این جشنواره‌ها، آثارش جوایزی را دریافت کرده است. او فینالیست جشنواره بین‌المللی کارتون بوستون، نفر اول نخستین سالانه جشنواره بین المللی کاریکاتور شیراوژن، نفر اول بخش کاریکاتور ششمین جشنواره بین المللیAYACC چین، برنده جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی کاریکاتور چهره «یوری کوزوبوکین» و… بوده است.
کاریکاتور برتر این جشنواره روایتگر قایقی است که تعداد زیادی انسان بر آن سوار شده‌اند و به خاطر جمعیت بالایشان در حال غرق شدن هستند. این انسان‌ها که گویی در آکواریومی اسیر هستند، بیرون آکواریوم انسان‌هایی را می‌بینند که با کمال خونسردی در حال نظاره کردن غرق شدن آنها و فیلم گرفتن هستند.
پاکدل با ظرافتی که در انتخاب موضوع کاریکاتور از خود نشان داد، علاوه بر اینکه جایزه برتر را از آن خود کرد، توانست چهره صلح طلب و انسان دوستانه‌ای را از ایران به جهانیان نشان دهد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top