سرودهای انقلابی پدر شعر انقلاب کتاب شد - رسانه انقلاب

سرودهای انقلابی پدر شعر انقلاب کتاب شد

حمید سبزواری

رضا اسماعیلی از انتشار مجموعه دو جلدی «این بانگ آزادی» شامل سروده‌های منتشر نشده و سرودهای انقلابی سبزواری خبر داد.

به گزارش رسانه انقلاب، رضا اسماعیلی، شاعر و منتقد ادبی، با اشاره به انتشار مجموعه سروده‌های زنده‌یاد حمید سبزواری گفت: این اثر در دو جلد تدوین شده و قرار است با عنوان «این بانگ آزادی» منتشر شود. این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش نخست شامل غزلیات و قصاید استاد است که در ۱۰۰۰ صفحه تدوین شده و بخش دوم نیز شامل سرودهای انقلابی سبزواری و دیگر قالب‌های شعری مانند مسمط، چهارپاره، ترکیب‌بند، رباعی، سپید و نیمایی است که او در آنها طبع‌آزمایی کرده است.

وی ادامه داد: برای تدوین جلد دوم این مجموعه از آرشیو صدا و سیما استفاده کردیم و تقریباً تمامی سرودهای ایشان که آهنگ‌سازی شده بود از این طریق جمع‌آوری شد و مورد تأیید دوستانش قرار گرفت. در این جلد ۲۰۰ سرود انقلابی از سبزواری گرد آمده است.

به گفته اسماعیلی؛ در جلد دوم «این بانگ آزادی» بخشی با عنوان «تازه‌ها» در نظر گرفته شده که شامل کارهای چاپ نشده و دست‌نوشته‌های استاد است که با همکاری محسن ممتحنی، فرزند ارشد وی، گردآوری شده‌اند. در این بخش سروده‌های ارائه شده که پیش‌تر در جایی منتشر نشده است که از این دسته از سروده‌ها می‌توان به دو غزل از وی که به قیصر امین‌پور تقدیم کرده، اشاره کرد.

اسماعیلی یادآور شد: قرار است این اثر از سوی انتشارات سمیرغ هنر، ناشر وابسته به بسیج هنرمندان، به چاپ برسد. «این بانگ آزادی» با همکاری حوزه هنری و بسیج هنرمندان در روز ۲۷ شهریورماه، همزمان با روز شعر و ادب فارسی رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top