زائر آلمانی اربعین: بایکوت رسانه‌ها نگذاشته اروپایی‌ها اربعین را بشناسند - رسانه انقلاب

زائر آلمانی اربعین: بایکوت رسانه‌ها نگذاشته اروپایی‌ها اربعین را بشناسند

اربعین

به گزارش رسانه انقلاب “سید آصف” یکی از شیعیان آلمان است که از این کشور به همراه تعدادی دیگر از شیعیان ساکن در آلمان در چارچوب هیئت بزرگ اربعین حسینی اروپا وارد نجف شده اند تا راهی کربلا شوند.

آصف درباره حضورش در راهپیمایی اربعین ۱۴۳۸ گفت: حدود ۱۰۰ نفر از کشورهای مختلف اروپایی به همراه ما از آلمان به مقصد نجف برای حضور در راهپیمایی اربعین امام حسین با یک هواپیما پرواز کردیم که البته بخش عمده ای از آنها شهروند آلمانی هستند و در اینجا به گروه های متعدد دیگر از کشورهای دیگر اروپایی و آسیایی و… ملحق شده ایم.

این شهروند آلمانی در ادامه گفت که برآورد می شود که حدود یک میلیون شیعه در آلمان ساکن هستند و البته با موج پناهندگان اخیری که وارد آلمان شدند پیش بینی می شود که تعداد شیعیان افزایش یابد. این شیعیان در شهرهای مختلف آلمان پخش هستند.

سید آصف حسینی درباره رویداد عظیم اربعین امام حسین گفت: اربعین امام حسین رویدادی است که باعث جذب عاشقان از تمامی کشورهای جهان شده که به عشق این امام راهی کربلا می شوند و فارغ از هر ملیتی به زیارت امام حسین می روند. نشان دادن هر چه با شکوهتر اربعین امام حسین به جهانیان بسیار مهم است.

وی در ادامه این مصاحبه درباره عدم پوشش راهپیمایی میلیونی اربعین توسط رسانه های غربی گفت: متاسفانه این رویداد هنوز توسط اروپایی ها شناخته نشده است اما امید است که این روند طی سال های آینده تغییر یابد و اربعین حسینی توسط اروپایی ها بهتر شناخته شود. در آلمان در اکثر شهرهای آنها، شیعیان مساجد و حسینیه دارند و درباره این مساجد و حسینیه ها به اروپایی ها می گویند.

آصف در شهر گیسن مستقر است و می گوید که او و همشهری هایش قصد دارند که برای سال آینده یک حسینیه در این شهر ایجاد کنند و در این شهر کوچک که حدود ۷۰ هزار نفر جمیعت دارد به برگزاری مراسمات مذهبی بپردازند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top