رفتن یا نرفتن؛ مسئله این است - در ادامه حضور بادیگارد در جشنواره فیلم مادرید - رسانه انقلاب

رفتن یا نرفتن؛ مسئله این است

در ادامه حضور فیلم بادیگارد در جشنواره بین المللی فیلم مادرید

حضور فیلم بادیگارد حاتمی کیا در جشنواره فیلم مادرید

رسانه انقلاب: امروزه حضور فیلم‌های سینمایی در جشنواره‌های خارجی، به عنوان یکی از مزیت‌های نسبی فیلم‌ مطرح می‌شود. این مسئله در بین فیلم‌های جریان روشنفکری و اپوزیسیون بیشتر جریان دارد. بدین نحو که از زمان دریافت مجوز تمام تلاش خود را برای حضور در این جشنواره‌ها می‌کنند؛ اما متاسفانه یا خوشبختانه این عملکرد در فیلم‌های موافق و پوزیسیون کمتر اتفاق می‌افتد. متأسفانه از این جهت که حضور این فیلم‌ها با موضوع‌هایشان موجب معرفی سینمای حقیقی و مطلوب ایران است. این بدین معناست که اگر حضوری وجود نداشته باشد، جریان مخالف در میان مخاطبان جهانی، حکم تمام سینمای ایران را به خود اختصاص می‌دهد. اما خوشبختانه بدین جهت است که وقتی جشنواره‌هایی دارای اهداف مغایر با موازین و اولویت‌های ما هستند، شاید نفس حضور پیدا نکردن مطلوب باشد.
اما یکی از فیلم‌هایی که توانست راه جدیدی را در این مسیر بپیماید، فیلم «بادیگارد» ساخته «ابراهیم حاتمی کیا» است. این فیلم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با تمام حاشیه‌هایی که برایش ایجاد شد، در نهایت توانست در شش بخش کاندیدا و در دو بخش برنده سیمرغ بلورین شود؛ اما این پایان کار برای آن نبود. سال گذشته در جشنواره فیلم بغداد، حضور فیلم بادیگارد خبر ساز شد. این فیلم توانست به اتفاق آرا عنوان بهترین فیلم این جشنواره را به خود اختصاص دهد. حضور بادیگارد در این جشنواره علاوه بر استقبال داوران، موجب استقبال بی شمار مخاطبان هم شد.
امروز خبری دیگر از حضور این فیلم در جشنواره های بین المللی در فضای فرهنگی و سینمایی کشور منتشر شد. فیلم بادیگارد علاوه بر حضور در جشنواره فیلم مادرید، در چهار بخش «بهترین فیلم خارجی»، «بهترین تدوین»، «بهترین بازیگر مرد» و «بهترین بازیگر مکمل مرد» کاندیدای دریافت بهترین جایزه شده است.
حال باید دید که آیا این حضور و امثال این حضورها موجب تعالی و رشد سینمای ایران خواهد شد یا نه؟

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top