یوتیوب ، چگونه ویدیو ویروسی می‌شود!-بررسی چگونگی‌ ویروسی شدن یک ویدیو-رسانه انقلاب

چگونه یک ویدیو ویروسی می‌شود؟

بررسی چگونگی پیدایش و ویروسی شدن یک ویدیو در یوتیوب+ ویدیو

بررسی چگونگی پیدایش و ویروسی شدن یک ویدیو + ویدیو

رسانه انقلاب: «کوین آلوکا» مدیر گرایشات یوتیوب است. حرفه و تخصص او تماشای ویدیو و آنالیز آنهاست. «کوین آلوکا» از چگونگی پیدایش و ویروسی شدن یک ویدیو در فضای مجازی و یوتیوب سخن می‌گوید. شهرت عامل پیش‌برنده فرد به سوی نمایش و ارائه خود است. آلوکا می‌گوید تا شنبه آینده هر کدام از ما می‌توانیم مشهور شویم. امری که به لطف رسانه‌های نوین از گذشته امری آسان‌تر به نظر می‌رسد. بیشتر از ۴۸ ساعت ویدئو در هر دقیقه به یوتیوب ارسال می شود. فقط درصد خیلی کوچکی از همه اینها می‌روند که ویروسی شوند، هزاران بیننده داشته باشند و تبدیل به یک لحظه فرهنگی شوند.
در پیدایش این لحظه فرهنگی سه عامل موثر است: مدسازان، مشارکتهای اجتماعی و بصورت غیر منتظره و اتفاقی.
مدسازان افراد مشهور و سلبریتی رسانه‌ای هستند که با برجسته کردن یک ویدیو بی‌اهمیت باعث شهرت یک فرد و اثر او می‌شوند. ویدیو «رنگین کمان» توسط «جیمی کیمل» در توییتر به اشتراک گذاشته می‌شود و میلیون‌ها نفر مخاطب جذب می‌کند. ویدیو که تا مدت‌ها مخاطبی نداشته و در یک لحظه به یک پدیده فرهنگی مبدل می‌شود.
موزیک ویدیو جمعه (Friday) با مشارکت اجتماعی مدسازان و افراد مشهور و فرآیند جک سازی از این موزیک ویدیو در مدت زمانی کوتاه دویست میلیون مخاطب پیدا می‌کند و به یک موج فرهنگی بدل می‌شود و مخاطبان زیادی را در ترویج و توسعه این پدیده دخیل می‌کند. فرهنگ پاپ توسط نخبگان این عرصه با خلاقیتی که در رشد و شهرت یافتن یک پدیده موثر است فرد و اثرش را ناخودآگاه و بصورت غیرمنتظره به عنوان یک پدیده اجتماعی در سطح فضای سایبر مطرح می‌کند. «کوین آلوکا» در پایان ویدیو از نوع جدیدی از فرهنگ در فضای مجازی سخن می‌گوید.
مدسازان، اجتماعات خلاق، و عوامل کاملا غیر منتظره متغیرهایی هستند که از نوع جدیدی از رسانه و گونه‌ای از فرهنگ که هر کسی به آن دسترسی دارد و مخاطبان محبوبیت آن را تعریف می‌کنند سخن می‌گویند.
هم‌چنین بخوانید:
نتفلیکس متغیرهای شناخت مخاطب

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top