مهدی کرم پور: «سوفی و دیوانه» را اکران نمی‌کنم. - سینما عوام زده شده است- رسانه انقلاب

سینما عوام زده شده است

مهدی کرم پور: سینما عوام‌زده شده، «سوفی و دیوانه» را اکران نمی‌کنم

مهدی کرم پور: سینما عوام‌زده شده، «سوفی و دیوانه» را اکران نمی‌کنم.

رسانه انقلاب: مهدی کرم پور: سینما عوام‌زده شده، «سوفی و دیوانه» را اکران نمی‌کنم.
مهدی کرم پور با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد که آخرین ساخته‌اش فعلا در سینماهای کشور به نمایش در نخواهد آمد زیرا او تمایلی به شرکت در اکران قمر در عقرب فیلم‌های سینمایی در این وقت از سال ندارد. مهدی کرم پور یک وضعیت رسانه‌ای را با خودآگاهی خاص خود روایت می‌کند. این خودآگاهی برآمده از ترکش‌های یک ویترین سینمایی در طی سال‌های اخیر است.

ویترینی که برای عده معدودی نان و آب و شهرت می‌آورد و باقی را به انزوا و تفکر می‌رساند، و این تفکر لازمه تغییر یک جریان تکراری و دمدمه عرضه و تقاضای رسانه‌ای است.
کرم پور در دلنوشته‌های سینمایی‌اش می‌گوید: امروز روز سینمایى‌ است که آن‌ها مى‌خواهند و ما نمى‌خواستیم.

این «آن‌ها» چه کسانی هستند؟ کرم پور فیلم‌ساز پرکار مولفی نیست که بگوییم با این حرفش گوش‌ها را برای شنیدن تیز کند یا این که جنبشی به راه بیندازد. عده کمی از هنرمندان آب از سرشان می‌گذارد و این چنین مهار زبان را رها می‌کنند و بی پرده سخن می‌گویند. این خودآگاهی و خود انتقادی احتمال دارد ادامه یابد.

با اینکه مشی سیاسی جناب کرم پور به موازات جریان سیاسی حاکم است اما نمی‌توان این بی‌پرده سخن گفتن را از وادادگی و عصبانیت لحظه‌ای او دانست. هنرمندان و مواضع سیاسی آنها تا زمانی که محرک و پیش برنده آزادی آن‌ها در تولید آثارشان هست ادامه دارد اگر این روند ادامه نیابد، کم محلی، فراموش کاری مدیران و فرا گرفتن جریان‌های مافیایی رسانه‌ای در مقابل هنرمندان، همه این عوامل دست به دست هم می‌دهد که آستانه تحمل هنرمندان پایین بیاید و ویران گری کنند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "سینما عوام زده شده است"

مطلع شدن از
دسته بندی بر اساس:   جدیدترها | قدیمی ترها | بیشتر رای داده شده

ن یکی چون فیلمو دیدم اسیر این بازی های رسانه ای نمیشم که بخوان با مصاحبه به فیلمشون وجاهت بدند . فیلم به شدت از تمامی ابعاد دارای نقض های متعدده و در یک کلام فاجعه


Top