افراشتن پرچم روی تپه‌ای از کشتگان - نکاتی درباره یک تصویر قدیمی از پرچم آمریکا - رسانه انقلاب

افراشتن پرچم روی تپه‌ای از کشتگان

نکاتی درباره یک تصویر قدیمی از پرچم آمریکایی

نکاتی درباره یک تصویر قدیمی از پرچم آمریکایی

رسانه انقلاب: اگر فیلم سینمایی «پرچم‌های پدرانمان» ساخته «کلینت ایستوود» را دیده باشید، صحنه اصلی و معروف فیلم یکی از تاریخی‌ترین لحظات جنگ و به زعم آمریکایی‌ها افتخارآمیزترین آن‌ها، زمانی است که سربازان آمریکایی پرچم کشورشان را بر روی یک تپه در یکی از جزایر ژاپن با نام ایوجیما برافراشته می‌کنند. این تصویر در سال ۱۹۴۵ توسط جو روزنتال گرفته شده است و نام آن برافراشته شدن پرچم در ایوجیما است.
بعدها این تصویر مثلا افتخارآمیز آمریکایی توسط گرافیست‌ها و نقاشان به مضحکه‌های فراوان گرفته شد و تلاش شد تا واقعیت تلخ پنهان را به گونه‌ای به نمایش بگذارند. یکی از این تصاویر توسط گرافیست‌های خانه طراحان انقلاب اسلامی ساخته شده است که در آن پرچم روی تپه‌ای از انسان‌های بیگناه، فلسطینیان، کودکان و زنان و حتی حجاجی که مظلومانه در عربستان سعودی در مراسم اعلام براعت از مشرکان کشته شدند قرار گرفته است.

نکاتی درباره یک تصویر قدیمی از پرچم آمریکایی

نکاتی درباره یک تصویر قدیمی از پرچم آمریکایی

این صحنه بازسازی شده با زبان حقیقت، واقعیت پنهان را به تصویر کشیده است. اهتزاز پرچم آمریکا و استقرار آن با ظلم و جنایت علیه حقوق بشر ممکن شده است و این نکته‌ای است که به خوبی در این تصویر بازسازی شده به نمایش درآمده است. افراشته شدن نماد و هویت سیاسی و ملی یک کشور بر کشتار مظلومان و مستضعفین جهان.

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top