مرده کشی در ولفنشتاین-بازی Wolfenstein II: The New Colossus منتشر شد-رسانه انقلاب

مرده کشی در ولفنشتاین

بازی Wolfenstein II: The New Colossus منتشر شد

بازی Wolfenstein II: The New Colossus منتشر شد-ولفنشتاین

حیات هرچیزی وابسته به شرایطی است که باید وجود داشته باشد. گویا ادامه حیات بازی‌های هالیوودی غرب نیز منوط به وجود دشمنی است که اگر حتی روزی خود غرب آن را کشته و از پا درآورده نیش قبر کند و با بیرون کشیدن آن از قبر حیات ببخشد و یکبار دیگر او را از بین ببرد و اگر بار دیگر نیز از بین رفت با داستان و سناریوی تازه‌ای دیگر همین داستان را تکرار کند. در فهرست این کشتگان صدباره از اعراب و شوروی و چریک‌های آمریکای جنوبی گرفته تا آلمان‌های نازی دیده می‌شوند. البته باتوجه به اهمیت بازی‌های جنگ جهانی یکی از بهترین مصادیق این ماجرا آلمان‌های نازی بودند و هستند.

نازی‌ها که توسط یهودیت منفور و پلید شمرده می‌شود برای کشته شدن و دوباره کشته شدن بهترین گزینه می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های مناسب آنان داستان‌ها و شایعاتی بوده است که گفته می‌شد آلمان‌ها در آزمایشگاه‌های سری خود در حال ایجاد موجودات عجیب و غربی بودند که بواسطه آنان قصد تسخیر دنیا را داشتند.

این دو عامل در کنار هم باعث تولید بازی شد بنام Wolfenstein ولفنشتاین که نسخه اول آن بیش از ده سال گذشته وارد منازل شد، اما بعد از گذشت این همه سال سری جدید ولفنشتاین بهانه‌ای برای تولید جز زنده کردن آلمان‌هایی که در نسخه قبل کشته شده بودند پیدا نکرده بوده و لذا آنان را نه تنها از قبر خود بیرون آورده بلکه فاتح آمریکا و مسلط بر تمام دنیا کرده است. دنیایی که توسط دیکتاتورها اداره می‌شود و فضایی خشک، بی‌روح و بدور از مهربانی در آن در جریان است.

حال قهرمان بازی باید نه تنها نازی‌ها را از بین ببرد که دنیا را هم نجات دهد. تمام داستان ولفنشتاین را باید یک طرف گذاشت و اینکه در دوره‌ای که غرب می‌تواند دشمنان زیادی برای خود در خاورمیانه داشته باشد، به احیای یک مرده دست زده است را نیز باید در سوی دیگر گذاشت. شاید عملی احمقانه بنظر برسد ولی باید گفت پیکار با دشمن، شرط حیات دنیای بازی رایانه‌ای در جهان غرب است.

اکنون باید سوال کرد که کدام قدرت سیاسی بیشتر دنبال مرزکشی، کشتار، قدرت طلبی و بازی متزورانه در نقش یک ناجی است؟ ما یا آمریکا؟

آری آمریکا غول بزرگی است، اما غول بزرگی که برای اظهار وجود باید  مرده کشی کند تا دیده شود و این ضعف از درون و ذاتی آن است. او اگر این ستیز و دشمنی را نداشته باشد رقیبی برای استکبار، بزرگ شدن و دیده شدن ندارد؛ پس این مرده کشی نشان از زوال قدرت، مطرح بودن، برتری و در اوج بودن دارد. آمریکا در حال سقوط به همان جایی است که هیتلر رفته است. سرزمین فراموشی مردگان متحرک.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

همچنین بخوانید:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top