ایستاده‌ایم با قطره خون- پاسداشت شهدای هواپیمای مسافربری توسط هنرمندان بندرعباس- رسانه انقلاب

ایستاده‌ایم تا آخرین قطره خون

پاسداشت شهدای هواپیمای مسافربری توسط هنرمندان بندرعباس

ایستادیم با قطره خون- شهدای هواپیمای مسافربری

رسانه انقلاب: آرمان و ایستادن پای آرمان، مسئله‌ای است که از ابتدای تاریخ تاکنون مهم‌ترین دغدغه آدمی است. انسانی که دارای آرمان باشد، برای آرمان خود هر کاری می‌کند، حتی فدای جان خود در راه آرمان. حال زمانی آرمان در راه حق تجلی پیدا می‌کند و زمانی در راه باطل که مصداق اتم آن، داعش و داعشیان هستند.
مردم ایران که یکی از بزرگترین اتفاقات قرن را در سال ۱۳۵۷ با ترسیم آرمان جمهوری اسلامی برای خود ترسیم کردند، از همان ابتدا می‌دانستند که با این انتخاب راه سخت و پر تلاطمی را برای خود رقم زده‌اند. به همین خاطر خود را برای هر بلایی آماده کردند، چرا که آرمانی برای خود انتخاب کردند که بدان ایمان داشتند. دشمن نیز در این راه از هیچ ابزار و وسیله‌ای برای منصرف کردن و تسلیم کردند این مردم دریغ نورزید. یکی از این اقدامات، حمله ناو آمریکایی در خلیج فارس به هواپیمای مسافربری ایران بود. حمله‌ای که موجب شهادت تعداد زیادی از مردم بی‌گناه شد.
بعد از اتفاق انفجار هواپیمای مسافربری هر ساله در سالگرد این واقعه، اتفاقات سازمان یافته و خودجوش متعددی در گرامیداشت، شهادت این شهدا در جای‌جای ایران اتفاق می‌افتد. برنامه‌هایی که همگی یک پیام مشترک دارند، پیامی از مردم به دشمنانی که خوش ندارند، اینها بر آرمان خود بمانند.
یکی از این برنامه‌ها، حرکتی بود که توسط «حسینیه انقلاب» بندرعباس، در سواحل این شهر برگزار شد. هنرمندانی که طی حرکتی نمادین دست به ساخت هواپیمایی با شن‌های ساحل کردند و خاطره این شهدا را گرامی داشتند.

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top