سینما پل ارتباطی هنر و علم- رابطه دانشمندان با هنرمندان در عرصه هنر ورسانه -رسانه انقلاب

سینما پل ارتباطی هنر و علم

بررسی رابطه دانشمندان با هنرمندان در عرصه هنر و رسانه

بررسی رابطه دانشمندان با هنرمندان در عرصه هنر ورسانه

رسانه انقلاب: نوبل فیزیک ۲۰۱۷ به سه فیزیک‌دان آمریکایی داده شد. یکی از این فیزیکدانان کیپ استفان ترون (Kip Stephen Thorne) است.
وی در مقطعی از موسسه تحقیقاتی خود را بازنشست کرده و به سمت فعالیت‌های فرهنگی رسانه‌ای روی می‌آورد. در ادامه در فرآیند تولید چندین فیلم و رمان قرار می‌گیرد. از جمله فیلم «Interstellar» ساخته کریستوفر نولان و با برخی رمان نویسان معروف که بخصوص روی سفر در زمان (time travel) و رمانهایی علمی-تخیلی کار می‌کرده‌اند همکاری داشته است.
فعالیت نخبگان علمی در عرصه هنر باعث قرابت بیشتر بین هنرمندان و دانشمندان می‌شود و مرزهای این دو عرصه را به هم نزدیک می‌کند. هنر و نظریه‌های علمی و  ساحت شهود و تخیل زمانی که در کنار هم قرار گیرند به رشد این دو عرصه یاری می‌رسانند. در جامعه آکادمیک و رشته های علوم پایه و انسانی ایران هنوز که هنوزه ضرورت مرجعیت قرار دادن اساتید این حوزه‌ها در آثار تولیدی هنر و رسانه دیده نشده است. و به تبع آن قشر نخبه دانشگاهی ظرفیت بالای هنرمندان در ترسیم و بازنمایی نظریه‌های علمی از مجرای رسانه را محلی از اعراب نمی‌دانند. می‌توان گفت هنوز ضرورت پیوند این دو طیف علمی، رسانه‌ای و هنری دیده نشده است و به تبع آن اثری که این پیوند را نشان دهد خلق نشده است و باید مدت زمان بیشتری صبر کنیم تا این اتصال برقرار گردد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

همچنین بخوانید:

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "مرگ تدریجی هالیوود"

مطلع شدن از
دسته بندی بر اساس:   جدیدترها | قدیمی ترها | بیشتر رای داده شده

چرا اینقدر بزرگش میکنید؟!!خوب حالا چند تا فیلم هستند که کم فروختند دیگه!!آخه چرا باید منتظر پایان عصر سینما باشیم؟!


Top