فلسطین غایت هنرمند - گزارشی از نمایشگاه آثار گرافیکی استاد «شریفی آل‌هاشم» - رسانه انقلاب

فلسطین غایت هنرمند

گزارشی از نمایشگاه آثار گرافیکی استاد «شریفی آل‌هاشم»

نمایشگاه- فلسطین غایت هنرمند

رسانه انقلاب: مسئله فلسطین یکی از موضوعاتی است که از روزهای اول انقلاب، همراه با جمهوری اسلامی به پیش آمد. موضوعی که به خاطر تاکیدات «امام خمینی (ره)» همواره از اهمیت بسیاری برخوردار بود. در این میان، هنرمندان نیز مانند همیشه اهمیت این موضوع را دریافتند و در آثار خود از حوزه سینما و تلویزیون گرفته تا تئاتر و هنرهای تجسمی و معماری بدان پرداختند.
یکی از حوزه‌هایی که بیش از دیگران به این موضوع پرداخت، حوزه گرافیک بود که با برگزاری نمایشگاه‌های متعددی در سال‌های مختلف نقش بسیاری در گسترش مفهوم مقاومت در میان مردم داشت.
«حمید شریفی آل‌هاشم» از اساتید فعال این عرصه است که سالیان سال عمر خود را در جهت گسترش مفهوم مقاومت و پایداری در قالب طرح‌های گرافیکی سپری کرده‌اند. ایشان متولد ‌‌سال ١٣۴٢ در تهران و فارغ التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای تهران و کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت مدرس است و در سومین نمایشگاه دوسالانه طراحان گرافیک ایران نشان زرین و جایزه اول را دریافت کرده است.
ایشان در روزهای اخیر نمایشگاهی با موضوع «فلسطین، بیداری اسلامی و جنایات حکام مرتجع کشورهای اسلامی» به نمایش گذاشته که تا ۱۲ تیرماه در نگارخانه «ابوالفضل عالی» دایر می باشد.
در ادامه تعدادی از این پوسترها ارائه می‌گردد.

 

 

هم چنین بخوانید:
انتفاضه چاقویی دو لبه برای فعالان رسانه

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top