«دیدار» با یک کار خوب - یادداشتی کوتاه بر نماهنگ دیدار - رسانه انقلاب

«دیدار»، یک کار خوب

یادداشتی کوتاه برای نماهنگ «دیدار» - ساخته مرکز آوای انقلاب اسلامی (ماوا)

یادداشتی کوتاه بر «دیدار»

رسانه انقلاب: نماهنگ «دیدار» جزو بهترین نماهنگ‌هایی بود که در سال جاری ساخته شد. شعر عاشقانه و صمیمی، آهنگی که با آن همخوانی و تناسب دارد و یک ویدئویی که هم بر دل می‌نشیند و هم کیفیت مناسب یک نماهنگ تمییز را دارد.
نکته مهمی که باید به آن اذعان داشت این است که غالبا نماهنگ‌های مدافعین حرم درباره شهادت است و کمتر حضور آنان را در جریان زندگی نشان می‌دهد. انگار شهدای مدافع حرم بیست سال قبل به شهادت رسیدند و امروز از زندگی معمولی آنان خبری در دست نیست! در حالی‌که در این نماهنگ حضور جسمی و روحی آنان، ازدواج و قرار عاشقانه را حس می‌کنیم. حال این موضوع با فضای میلاد با سعادت امام هشتم (علیه السلام) آن‌هم در حرم ایشان ترکیب شده و باید قاطعانه گفت که اثری دلنشین و زیبا ساخته شده است.
«دیدار» یک پاپ مذهبی است. اما نه فقط یک پاپی که بچه‌های انقلابی دوست داشته باشند. هم بدلیل مواردی که بدان اشاره شد و هم بخاطر صدای خوب حقیقی که لطافت عشق و سرسپردگی به امام رضا علیه السلام را بیان می‌کند و جنس ترانه و تصاویری که میان حرم برداشت شده است، برای همه محبوب است. داستان‌گویی فیلم بعلاوه آنچه که در شعر گفته می‌شود در انتهای اثر به یک نقطه واحد می‌رسند و آن هم عبارت است از وصال باطنی یک زوج مومن در حریم امن اهل بیت علیهم السلام، چه در مشهد و و چه در دمشق.
این‌ها در حالی است که هر روز یک نماهنگ سخیف از عشق روزمره خیابانی چه در آنسوی دنیا و چه در ایران خودمان تولید می‌شود و فضای درونی شنونده را آلوده می‌کند. این جنس آثار می‌تواند در چنین دوره‌ای کام همه را شیرین و فضا را برای یک زندگی ساده که سبک زندگی درست را ترویج می‌کند آماده کند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top