ربنای مردم - نظر مردم درباره ربنای محمدرضا شجریان - رسانه انقلاب

ربنای مردم

کلیپ / نظر مردم درباره ربنای محمدرضا شجریان

ربنای شجریان

رسانه انقلاب: محمدرضا شجریان در جریانات پس از انتخابات سال ۸۸ طی نامه‌ای به رئیس وقت سازمان صدا و سیما نوشت:
همانطور که اطلاع دارید در صدا و سیما در شرایط فعلی مستمرا اقدام به پخش سرودهای میهنی اینجانب، به ویژه سرود «ایران ای سرای امید» می‌کند. جنابعالی مستحضرید این سرود و دیگر سرودهای خوانده شده متعلق به سال ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ است و هیچ ارتباطی به شرایط کنونی ندارد. اینجانب در سال ۱۳۷۴ نیز اعلام کردم که راضی به پخش آثار خود از صدا و سیما نیستم. مجددا تقاضای خود را تکرار کرده و تاکید می‌کنم، آن سازمان هیچ نقشی در تهیه این آثار نداشته و شایسته است به حکم شرع و قانون سریعا کلیه واحدهای آن سازمان از پخش صدا و آثار من خودداری کند. (محمدرضا شجریان-۸۸/۳/۲۵)

در عین حال در مناظرات انتخاباتی سال ۹۲ و ۹۶ بارها شاهد بودیم که برخی نامزدها با بردن نام این خواننده موسیقی سنتی سعی کردند مردم و طرفداران ایشان را با خود همراه کنند. تردیدی نیست که هم طرفداران آقای شجریان و هم سایر جریان‌های اوپوزیسیون، هر نوبتی که نامی از ایشان برده می‌شد حرارتی در جان خود حس می‌کردند و تصور می‌کردند که صحنه را به سود خود رقم زده‌اند. اما سوالی که همواره مطرح بوده و بی پاسخ باقی مانده، اهمیت این موضوع برای توده مردم است.

باید پرسید مردمی که هر روز کف خیابان، برای استیفای حقوق اولیه خود به جنب و جوشند و سر سفره‌های افطار بعضا در معرکه عدم و وجودِ لبنیات و نان گیر کرده‌اند و شکر الله می‌گویند، چقدر شبکه‌های رسانه ملی را به عشق شنیدن صدای این بزرگوار زیر و رو می‌کنند؟!

از کوتاهی‌ها و کاستی‌های رسانه ملی طومارها می‌توان نوشت. می‌توان از فقدان تدبیر نوشت، می‎توان از گمگشتگی درد مردم در میان برنامه‌های پر زرق و برق سیما سخن گفت و می‌توان استفاده ابزاری رسانه ملی از مردم در انتخابات‌ها و راهپیمایی‌ها را پیش کشید. اما می‌توان گفت چرا فلان آهنگ فلان خواننده پخش نمی‌شود؟ شاید بشود این را هم گفت، اما آیا می‌توان آن را مساله مردم جا زد؟ آیا درست است که این مساله عمده‌ سخن ما از مصائب فرهنگ کشور باشد؟! اگر تصور شد که مساله اصلی این است احتمالا دستگاه محاسباتی مسئولین دچار اختلال شده است و مساله اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهد!

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top