مهاجرانی ها - بررسی نفوذ در حلقه مدیریت فرهنگ کشور - رسانه انقلاب

مهاجرانی ها!

یادداشت کوتاه/بررسی نفوذ در حلقه مدیریت فرهنگ کشور

بررسی نفوذ در حلقه مدیریت فرهنگ کشور

رسانه انقلاب:‌ چرا به خواننده‌ای علیرغم انتشار چندین باره‌ی توبه‌نامه و خواندن آهنگ‌هایی کاملا در راستای اهداف انقلاب و تشویق هواداران فراوانش که همگی از جوانان و نوجوانان هستند به خواندن نماز و حفظ حجاب،کاری که خیلی از نهادهای فرهنگی بعد از سی‌سال جرات انجام بی‌پروای آن را ندارند، مجوز داده نمی شود؟

یکی از احتمالاتی که وجود دارد این است که در صورت چنین رویدادی، او در عرصه فرهنگ تبدیل به الگویی برای هنرمندانی می‌شود که قصد بازگشت به ایران دارند و برای هوادارانش تبدیل به یک الگوی انقلابی قابل لمس خواهد ‌شد. به راستی پس از گذشت حدود چهل سال از انقلاب اسلامی آیا در عرصه هنر برای جوانانمان الگویی جز طبقه‌ای از سلبریتی های مرفه و غربی شده که سراسر ترویج مصرف‌گرایی مدرن هستند، ساخته‌ایم. این تفکر مدیریتی که با مجوز ندادن و کارهای قهری، به شادمهر عقیلی هم مجوز آلبوم بعدی اش را نداد و سپس با ساخت فیلم پر پرواز به او فهماندند که جایی در ایران ندارد. خواننده‌ای که شاید درخواست زیادی نداشت و روزی آرزوی اجرای کنسرت در استادیوم آزادی را داشت و یکی از بهترین آهنگ ها را برای حضرت زهرا سلام الله علیها خواند. او هم می توانست الگوی خوبی باشد در کشور خود برای مردمش بخواند. اما اکنون در آخرین گفته اش اظهار کرده که دوست ندارد حتی خاکستر جنازه اش به ایران برگردد. البته این حرف ها را وزارت ارشادی که خود عامل رفتن او بود و اکنون وزیرش نیز به جرگه اپوزیسیون پیوسته می پسندد.

این سیاست جذب حداقلی و دفع صددرصدی در عرصه فرهنگ کشور که می‌توانند پایگاهی مردمی در میان مردم داشته باشند از کجا تقویت می‌شود؟ چگونه همین افرادی که پس از چندی خود به کسوت مخالفین این نظام و انقلاب در می‌آیند خود عامل اصلی طرد این هنرمندان هستند که پس از طرد شدنشان از ایران، بتوان پایگاه خوبی در بین اپوزیسیون برایشان دست و پا کرد و از آنان بهره سیاسی برد. چنانچه در باره شادمهرعقیلی و بقیه می توان دید. به جد می توان گفت این سیاست ازطرف مدیرانی با تفکرات انگلیسی هر چند در لباس خودی، امثال مهاجرانی‌ها و گنجی‌ها در حال اجراست. در حالی که سیاست اسلام بر جذب حداکثری است و نیز مکتب شیعه کاملا بر اساس رافت و نرمش در برابر خطای فردی و توبه افراد از گناهان شخصی شان رفتار می کند. حال آنکه این امر در دیدار آقای رئیسی با امیرتتلو کاملا مشخص شد و فریاد وا اسلاما و وا دینا کسانی بلند شد که خود در خط مقدم مبارزه با دلبستگی های دینی بودند. سوال اینجاست که چه کسانی بالاترین سود را از تهی کردن این پشتوانه مردمی برای این نظام خواهند برد؟

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top