داستان در خدمت عاشورا- مجموعه «قصه‌‌های عاشورایی» برای بار سوم تجدید چاپ شد-رسانه انقلاب

تماشای «قصه‌‌های عاشورایی»

مجموعه ده جلدی «قصه‌‌های عاشورایی» برای بار سوم تجدید چاپ شد

مجموعه ده جلدی «قصه‌‌های عاشورایی» برای بار سوم چاپ شد.

رسانه انقلاب: داستان قیام امام حسین (علیه السلام) دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی از لحاظ تصویری و بصری است. جدای از صحنه‌های جنگ، کربلا مملو از صحنه‌های عاشقانه و عاطفی میان پدر و پسر، امام و یاران، پدر و دختر و خانواده و وداع‌های جانسوز و دلاوری‌های چشم‌نواز رزمندگان و سربازان حضرت امام حسین (علیه السلام) بود.
همین نکته از میزان اهمیت تصویرگری و نقاشی داستان‌های کربلا برای کودکان و نوجوانان خبر می‌دهد. همراهی متن قصه‌ها با تصاویری با کیفیت مناسب و رنگ‌آمیزی‌هایی که کودکان را جذب خود کند، یک راه حل خوب برای آشنایی بچه‌ها با نهضت امام حسین (علیه السلام) است. داستان و نقاشی در عمق روح لطیف و کودکانه آنان می‌نشیند و آنان را برای همیشه جذب خود می‌کند.
در همین راستا  مؤسسه انتشارات قدیانی «قصه‌‌های عاشورایی» به روایت «فریبا کلهر» و تصویرگری «سیدحسام الدین طباطبایی» را در ۱۰ جلد و نوبت چاپ سوم روانه‌ بازار کتاب کرد. در این کتاب با حذف نام شخصیت‌ها از قصه و استفاده از صفت به جای آن سعی شده به نوعی از تکرار پرهیز شود. در این کتاب ۱۰ شخصیت تاثیرگذار در واقعه عاشورا که در این واقعه موثر بودند و شهید شدند به عنوان محور این قصه ها انتخاب شده و برای مخاطبان کودک در گروه سنی«ج» نوشته شده‌اند.
حذف نام اصلی شخصیت‌ها در کتاب «قصه‌‌های عاشورایی» باعث می‌شود که کودکان با آن‌ها احساس صمیمیت کنند و بیشتر با آنها رابطه برقرار کنند. این رویکرد جدید در این کتاب ۱۰ جلدی حرکت تازه ایست که می‌تواند ادامه پیدا کند و دنیای کودکان را بیشتر درگیر نهضت و قیام امام حسین (علیه السلام) بکند. با وجود کمبود کارتون و انیمیشن در زمینه‌های دینی و مذهبی این کتاب می‌تواند تا حدودی با استفاده از تصاویر خود جای  بسیار مهم انیمیشن که خالی مانده است را پر کند.
علاقه‌مندان برای تهیه‌ کتاب «قصه‌‌های عاشورایی» می‌توانند، به سایت نشر قدیانی مراجعه کنند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top