از افتخارات انیمیشن تا سکوت مسئولین - رهایی از بهشت به آکولید کالیفرنیا رسید - رسانه انقلاب

از افتخارات انیمیشن تا سکوت مسئولین

«رهایی از بهشت» بعد از کن به آکولید کالیفرنیا رسید

رهایی از بهشت- برنده جایزه بهترین فیلم آکولید کالیفرنیا

رسانه انقلاب: «رهایی از بهشت» عنوان انیمیشنی سینمایی است که در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر با تمام ناملایماتی که در مقابل خود می‌دید، به اکران درآمد و مورد تشویق حضار قرار گرفت. «رهایی از بهشت» به کارگردانی «علی نوری اسکویی» بعد از ناکامی در جشنواره فیلم فجر توانست در ششمین دوره «جشن سینمایی ققنوس» عنوان سومین فیلم برتر این جشنواره را از آن خود کند؛ اما این پایان کار نبود. حضورهای بین‌المللی این فیلم، فصلی نو را برای آن رقم زد. این انیمیشن چندی پیش در اولین حضور یک انیمیشن ایرانی در جشنواره فیلم کن توانست جایزه «بهترین انیمیشن مضمونی روز انیمیشن» این جشنواره را دریافت کند و در جدیدترین افتخار آفرینی خود توانست عنوان بهترین فیلم جشنواره «آکولید کالیفرنیا» را نیز به خود اختصاص دهد. جشنواره‌ای که هر ساله بهترین انیمیشن‌های سینمایی را در خود جای می‌دهد.
داوران این جشنواره توانمندی کارگردان این فیلم در خلق فضایی درهم تنیده از خیال پردازی و واقعیت و همچنین ترکیبی استادانه از گذشته و حال را دلیلی برای انتخاب دانست.
این فیلم روایتگر کودکی است که در جستجوی قهرمان خود در تاریخ سیر می‌کند. از ویژگی‌های قابل تأمل و بنیادین این کار توجه به شخصیت‌های جبهه شیطانی در تاریخ بشر است که حاکمیت اجنه و نمادهای آن به خوبی به تصویر درآمده است.
از دیگر ویژگی‌های مهم این فیلم، تصویر مهمی است که از تاریخ اسلام در آن بکار رفته است. تصویری که سینما و انیمیشن تاکنون از نمایش و فهم آن غفلت کرده و این از آن دست خصوصیات ارزشی این فیلم محسوب می‌گردد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top