چهره واقعی مدعیان حقوق بشر-جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» از امروزبرگزار می‌شود-رسانه انقلاب

چهره واقعی مدعیان حقوق بشر

جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» از امروز تا پایان هفته برگزار می‌شود

جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» از امروز تا پایان هفته برگزار می‌شود

رسانه انقلاب: درست هفته پیش بود که در راهروهای ایستگاه مترو فردوسی تابلوهایی از آثار گرافیک و کاریکاتور با موضوع «حقوق بشر آمریکایی» دیده شد. این تابلوها که گویا آثار برگزیده جشنواره‌ای با همین نام در سال گذشته بود، امسال برای دومین بار توسط حوزه هنری و برخی دیگر از نهادهای هنری برگزار می‌شود.
حقوق بشر امروز مسئله مهمی است که توسط استکبار جهانی و سرکرده آن یعنی آمریکا و یاران وی مانند عربستان سعوی و گروهک‌های تکفیری‌اش مانند داعش، در خاورمیانه، آفریقا و حتی برخی کشورهای آسیایی زیر پا گذاشته می‌شود. با این وجود آمریکا و اسرائیل و همدستان جنایتکار آنان داعیه حقوق بشر را هم دارند. نشان دادن چهره واقعی این ظالمان هدف اصلی جشنواره «حقوق بشر آمریکایی» است. موضوعی که دو سال است در قالب آثار هنری مانند موشن گرافیک، پوستر، کاریکاتور، نمایش رادیویی و همینطور پژوهش‌های علمی برگزار می‌شود.
جشنوراه بین المللی حقوق بشر آمریکایی امسال از امروز ۱۱تیر در سالن «امیر حسین فردی» حوزه هنری برگزار می‌شود و اختتامیه آن ۱۴ تیر در همین سازمان به نشانی تقاطع خیابان حافظ و سمیه برگزار خواهد شد.
اسامی داوران این جشنواره  عبارتند از:
استاد جلال مقامی، محمدرضا میری، پژمان ابوالقاسمی، محمدرضا دوست محمدی، بهمن عبدی، عباس ناصری، علیرضا پاکدل.
رویکرد جشنواره:
تولید آثار علمی و هنری «پژوهش محور» در خصوص ماهیت، مفهوم و مصادیق حقوق بشر آمریکایی.
پژوهش جشنواره:
اولویت اصلی جشنواره، تولید آثار علمی و هنری بر اساس پژوهش‌های مستند است. بدین منظور کتاب پژوهشی «مصادیق نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا» توسط دبیرخانه تدوین و منتشر شده و به شکل کامل از طریق سایت جشنواره در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد. این پژوهش شامل مجموعه مستندات و مصادیق نقض حقوق بشر توسط دولت ایالات متحده آمریکا در زمینه‌های مختلف است که به شکل مستند و جامع در این پژوهش گردآوری شده است.
استفاده مستقیم و غیر مستقیم از محتوا و کلیه متون این کتاب در تولید آثار جشنواره بلااشکال بوده و دارای اولویت است.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top