۸۰۰ اثر هنری ترسیم‌گر حقوق بشر- نشست خبری جشنواره حقوق بشر آمریکایی - رسانه انقلاب

۸۰۰ اثر هنری ترسیم‌گر «حقوق بشر آمریکایی»

گزارشی از نشست خبری «جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی»

حقوق بشر آمریکایی-نشست خبری جشنواره حقوق بشر آمریکایی

رسانه انقلاب: نشست خبری دومین «جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی» امروز ساعت ۱۰:۳۰ در سالن «امیرحسین فردی» واقع در «حوزه هنری» برگزار شد. در این نشست دکتر «آجرلو» دبیر همایش به توضیح روند برگزاری همایش پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی در ابتدا ضمن اشاره به برگزاری اولین همایش «حقوق بشر آمریکایی» در سال گذشته از استقبال بسیار خوب آن در سال گذشته یاد کرد و افزود هدف این جشنواره بالا بردن سطح آگاهی عمومی درباره نقض حقوق بشر است.
دبیر جشنواره از چاپ کتاب جشنواره با تیراژ ۱۲۰۰ نسخه در سال قبل خبر داد. ایشان هم چنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پیرامون چاپ کتاب پوسترها و کاریکاتورها گفتند که این کتاب نیز چاپ و در اختیار بسیاری از نهادهای فرهنگی و هنری سراسر کشور قرار گرفت و همچنین در سایت حوزه هنری برای بارگیری نیز موجود است.
دبیر جشنواره حقوق بشر نیز اعلام کرد که بسیاری از آثار برگزیده سال قبل در برخی از ایستگاه‌های مترو مانند ایستگاه فردوسی برای عموم به نمایش درآمده است.
وی در ادامه بیان کرد که تفاوت‌هایی جشنواره امسال با سال گذشته پیدا کرده است که یکی از آنان اضافه شدن بخش بین‌الملل کاریکاتور و پوستر و همینطور بخش علمی‌پژوهشی است. در ادامه «آجرلو» گفت: جشنوراه در بخش هنری خود در ۵ بخش حضور دارد که عبارت است از: موشن‌گرافیک، اینفوگرافیک، پوستر، کاریکاتور، نمایش رادیویی.
در بخش علمی این جشنواره دو قسمت مهم کتاب و مقاله علمی‌پژوهشی وجود دارد و همانند سال قبل مقالات در یک کتاب چاپ خواهد شد. به گفته «آجرلو» در جشنواره امسال ۸۰۰ اثر هنری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. همچنین ۲۵۰ اثر علمی نیز بدست ما رسیده است. از میان کشورهای گوناگون مجموعاً ۲۰ کشور در این برنامه حضور دارند که از میان آنان باید به لبنان، کانادا، ترکیه، فرانسه، جمهوری آذربایجان و عراق اشاره کرد. هم‌چنین در این جشنواره داورهایی از برخی از کشورهای خارجی نیز حضور دارند.
وی در ادامه پیرامون برنامه اختتامیه و پوشش رسانه‌ای آن گفت: در این برنامه جدای از شبکه‌های اجتماعی حوزه هنری، پخش مستقیم این برنامه از شبکه «افق» جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد و همچنین پخش زنده این برنامه در شبکه‌های خارجی زبان «پرس‌تی‌وی»، «العالم» و «کوثر» روی آنتن خواهد رفت.
«آجرلو» درباره برپایی گالری پوستر و کاریکاتورهای ارسالی گفت: از ۲۰ تیر نمایشگاه بخش داخلی حقوق بشر آمریکایی در «نگارخانه ابوالفضل عالی» واقع در حوزه هنری برقرار خواهد شد. ضمناً بعد از این تاریخ بخش خارجی حقوق بشر آمریکایی در یکی از نگارخانه‌های شهر تهران برپا خواهد شد. علاوه بر این در برخی از شهرهای سراسر کشور نمایشگاه آثار داخلی و خارجی نیز به نمایش درخواهد آمد.
به گفته دبیر جشنواره، آثار برگزیده با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ۱۰ کشور نیز برای عموم به نمایش درخواهد آمد.
دبیر «جشنواره حقوق بشر آمریکایی» در پاسخ به یکی از خبرنگاران درباره مهمانان داخلی و خارجی اختتامیه گفت: روز چهارشنبه آقایان دکتر «محسن رضایی»، دکتر «لاریجانی» دبیر کمیسیون حقوق بشر، دکتر «خاموشی» ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و «مومنی شریف» ریاست حوزه هنری حضور خواهند داشت. در این مراسم تجلیل و تقدیر از خواننده انقلاب اسلامی جناب آقای «غره‌باقی» خواننده سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» به‌عمل خواهد آمد و همینطور پاسداشتی از فعالیت‌های کارگردان انقلاب اسلامی آقای «پرویز شیخ طادی» خواهیم داشت.

هم چنین بخوانید:
چهره واقعی مدعیان حقوق بشر

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top