وقتی چوب حراج به شرافت موسیقی می‌خورد - حراج مدال هنرمند برای هزینه درمان - رسانه انقلاب

حراج مدال برای درمان

محسن شریفیان مدال خود را حراج کرد

حراج مدال یک هنرمند برای هزینه درمان

رسانه انقلاب: با وجود توجه ویژه دولت فعلی نسبت به موسیقی و اعلام صلح همگانی سیاست و سیاست‌مداران با آن و حتی با وجود بیمه طرح سلامت، یکی از هنرمندان موسیقی نواحی با چوب حراج زدن به مدال خود قصد دارد هزینه درمانی سازنده ساز نی انبان را که ۲۵ میلیون تومان است را فراهم کند.

محسن شریفیان نوازنده و آهنگساز و پژوهشگر موسیقی نواحی که مدال خود را از  سی‌ودومین جشنواره جهانی نی‌انبان اسپانیا بدست آورده بود تلاش می‌کند تا با این کار هزینه‌های درمانی موسی کمالی – نوازنده جنوبی – را تهیه کند.

این بار اول نیست که بدلیل تنگدستی یک هنرمند مدال یا اثر هنری وی چوب حراج می‌خورد تا با این کار هزینه‌ای برای درمان یا مخارج شخصی زندگی فراهم شود.
شریفیان در این‌باره مطلبی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: «مدال سی‌ودومین فستیوال بین‌المللی نوازندگان نی‌انبان جهان. می‌خواهم این نشان، نشانه‌ای برای قدردانی از دستان هنرمند هرمزگانی، موسی کمالی، سازنده و نوازنده ساز محلی بندرعباسی باشد که متاسفانه این روزها با بیماری و درد همنوا شده است و سازش، کوک نیست! هزینه درمانی پیش‌بینی شده، ٢۵ میلیون تومان است. با این‌که می‌دانم این مدال ارزش مالی ندارد، ولی آن را همین‌جا به حراج می‌گذارم و درآمد حاصل از آن را با هزاران آرزوی سلامتی و روزهای روشن و تسریع پروسه درمانی برای ایشان، تقدیم خواهم کرد.»

البته مخاطب ما دولت فعلی و یا دولت دیگر نیست، بلکه کلیت دستگاه فرهنگی ما اعم از وزارت فرهنگ و یا صدا و سیما باید تلاش جدی کند تا برای هنرمندان خصوصا هنرمندان کم بضاعت فکر کند و با طرح بیمه درمانی آنان را از ورود به ورطه‌هایی مانند حراج افتخارات خود جلوگیری کند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top