«اسکی‌باز» از روی سکو پرید-گزارشی از اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان -رسانه انقلاب

«اسکی‌باز» از روی سکو پرید

گزارشی از اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان

جشنواره-کودک

رسانه انقلاب: آیین اختتامیه سی‌امین گزارشی از اختتامیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان روز ۱۵ تیرماه در ورزشگاه ۲۲بهمن اصفهان برگزار شد و فیلم‌های «۲۱ روز بعد» و «اسکی باز» بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.

هیأت داوران انجمن فیلم کوتاه ایران، ایسفا (مسعود امینی رییس هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران و پیمان نهان قدرتی، کاوه مظاهری و مرتضی علی عباس میرزایی نماینده هیات داوران)

دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی کوتاه به فیلم «دوئل» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان اهدا شد.

*فیلم های انیمیشن کوتاه و نیمه بلند

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی به فیلم “رویاها در یک روز ” به کارگردانی صادق جوادی اهدا شد.

هیئت داوران هیچ فیلمی را در بخش کوتاه و نیمه بلند و سینمایی پویا نمایی شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه ندانست اما:

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه کوتاه و نیمه بلند پویا نمایی به فیلم “کودکان” به نویسندگی هادی محمدیان طبقی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند پویا نمایی به” فیلم هزار افسان” به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند پویا نمایی به” گل و بلبل ” به تهیه کنندگی مهدی آقاجانی اهدا شد.

*فیلم های انیمیشن سینمایی

جایزه ویژه هیئت داوران برای دستاورد تکنیکی درخشان به آقای محمد امین همدانی کارگردان فیلم” فهرست مقدس” اهدا شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی پویا نمایی سینمایی به فیلم “رهایی از بهشت” به کارگردانی علی نوری اسکویی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کودک پویانمایی سینمایی به فیلم “دنیای کیف ها” به تهیه کنندگی حمید نخعی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان پویانمایی سینمایی به فیلم “رهایی از بهشت” به تهیه کنندگی علی نوری اسکویی اهدا شد.

-اهدای جوایز  بخش انیمیشن بین ­الملل

*فیلم های کوتاه و نیمه بلند پویا نمایی

دیپلم افتخار بهترین فیلم انیمیشن کوتاه را به پدربزرگم درخت گیلاس بود به تهیه کنندگی پاول اسمیرنوف اهدا شد.

جایزه ویژه هیأت داوران برای کارگردانی فیلم کوتاه انیمیشن به امیرهوشنگ معین برای فیلم درخت پرتقالی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویانمایی به یک لحظه به تهیه کنندگی استفان مورات، وینسنت کاپلو و ماری اشگوین اهدا شد.

*فیلم های بلند پویانمایی

پروانه زرین بهترین کارگردانی پویانمایی به چیری و چری به کارگردانی ماکوتو ناکامورا اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند پویانمایی به راه طولانی شمال به تهیه کنندگی ران دینس، کلاوس توکسویگ کایر، هنری ماگالون اهدا شد.

-اهدای جوایز  بخش  فیلمهای غیر سینمایی – ویدئویی

هیأت داوران بازی بازیگران کودک و نوجوان سه فیلم شوکا، (مائده سالمی)، فقط شاگرد اول (نعیم شیخ محبوبی)، اپیزود سوم فیلم آگوست (مهسا هاشمی) را تحسین کردند.

پروانه زرین بهترین فیلم نامه به احمدعلی حامد برای فیلم نامه فیلم “فقط شاگرد اول”

جایزه بهترین کارگردانی: ضمن تقدیر از فرناز امینی برای کارگردانی فیلم “عشق نیکان”

دیپلم افتخار به آزاده قچاق برای کارگردانی فیلم “فقط شاگرد  اول”

جایزه بهترین فیلم: هیأت داوران در بخش بهترین فیلم هیچ فیلمی را مناسب دریافت پروانه زرین بهترین فیلم ندانستند.

**اهدای جایزه ویژه شهید بهنام محمدی به فیلم کوتاه سلام به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی

-اهدای جایزه­ یونیسف توسط مهتاب کرامتی (داوران مهتاب کرامتی، بهاره یگانه‌فر و بهناز اندیشه‌راد)

*بخش جایزه یونیسف

هیئت داوران یونیسف ضمن تقدیر از کارگردان فیلم «گل سفید» علی قوی‌تن، جایزه‌ای را به کودک خردسال فیلم بهاره نوروزی اهدا کردند.

همچنین جایزه فیلم منتخب یونیسف به سیدمحمدرضا خردمندان برای فیلم‌های «بیست و یک روز بعد»، «دوئل» و «گزارشگر» اهدا شد.

-داوران بخش the Sun Yat-sen “ Bo Ai” Awards. جایزه عشقی بزرگ برای جهانیان از طرف موسسه سان یت سِن. آقای ژیبو وِن. آقای لیانگ جونگ لین و خانم مرضیه برومند.

جایزه این بخش به ۲۱ روز بعد و پایان رویاها تعلق گرفت.

*جایزه داوران کودک و نوجوان بین الملل (چهار جایزه در دو بخش)

جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر به سلست هولشایمر برای فیلم روزی که پدرم شاخ و برگ درآورد اهدا شد.

جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر به امیررضا فرامرزی برای فیلم اسکی باز اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند (کودک) به خاکستری کوچیکه پر سر و صدا به تهیه کنندگی سیلیه هوپلندایک و دیوکه بیور کلی گراور اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند (نوجوان) به معجزه کوهستان به تهیه کنندگی فیلیپ بودوگ و توماس بلینینگر اهدا شد.

-اهدای جوایز بخش فیلم­های کودکان و نوجوانان سینمای بین­الملل توسط نمایندگان داوران

*بخش فیلم های کوتاه و نیمه بلند

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه به مشق شیدا به تهیه کنندگی مهرداد حسنی اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه به “سکوت” به تهیه کنندگی جیووانی پومپلینی و اولیویر شانتریو اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه به بهترین فیلم کوتاه به آریو والیبال؟ به تهیه کنندگی نیما ربیعی اهدا شد.

*بخش فیلم های بلند

جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر به امیررضا فرامرزی برای فیلم اسکی باز اهدا شد.

جایزه ویژه هیأت داوران برای بهترین بازیگر به سلست هولشایمر برای فیلم روزی که پدرم شاخ و برگ درآورد اهدا شد.

*بهترین فیلم نامه

پروانه زرین بهترین فیلمنامه فیلم بلند به معجزه کوهستان به نویسندگی ناتیا برونکورست اهدا شد.

*بهترین کارگردانی

پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند به اسکی باز به کارگردانی فریدون نجفی اهدا شد.

*بهترین فیلم

دیپلم افتخار فیلم بلند (نوجوان) به دوچرخه آبی به تهیه کنندگی نورسن چتین کورکن، اومیت کورکن اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند (کودک) به اسکی باز به تهیه کنندگی محمد احمدی اهدا شد.

*اهدای جوایز هیئت داوران کودک و نوجوان ایرانی توسط نمایندگان هیئت داوران

هیأت داوران کودک و نوجوان پروانه زرین بهترین فیلم (کودک) از نگاه داوران کودک را به فیلم “قهرمانان کوچک”به تهیه کنندگی بیتا منصوری اهدا کرد.

پروانه زرین بهترین فیلم (نوجوان) از نگاه داوران نوجوان را به فیلم “۲۱ روز بعد” به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه اهدا کرد.

هیأت داوران کودک و نوجوان پروانه زرین بهترین بازیگر (نوجوان) را به مهدی قربانی برای فیلم”۲۱ روز بعد” اهدا کرد.

پروانه زرین بهترین بازیگر (کودک) را به عرفان برزین برای فیلم ” دزد و پری ۲” اهدا کرد.

-بخش فیلم­های کودکان و نوجوانان سینمای ایران

*بخش فیلم های کوتاه و نیمه بلند

جایزه ویژه هیأت داوران به محمدرضا حاجی غلامی کارگردان فیلم کوتاه سلام اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلمنامه کوتاه و نیمه بلند داستانی به فیلم پیژامه راه راه پدر را باد برد به نویسندگی محمد صادقی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند داستانی به فیلم باران آهسته می بارد به کارگردانی سعید نجاتی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند به فیلم آریو والیبال؟ به تهیه کنندگی نیما ربیعی اهدا شد.

*بخش فیلم های سینمایی

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری به پیمان عباس زاده برای فیلمبرداری فیلم سینمایی چهل کچل اهدا شد.

*بهترین بازیگر کودک

پروانه زرین بهترین بازیگر (کودک) بلند سینمایی به امیررضا فرامرزی برای فیلم اسکی باز اهدا شد.

*بهترین بازیگر نوجوان

دیپلم افتخار هیأت داوران به شبنم مقدمی برای حضور پرمهرشان در کنار بازیگران کودک در فیلم شکلاتی اهدا شد.

پروانه زرین بهترین بازیگر (نوجوان) بلند سینمایی به مهدی قربانی برای فیلم ۲۱ روز بعد اهدا شد.

دیپلم افتخار هیأت داوران به یاس نوروزی بازیگر کودک فیلم دزد و پری ۲ اهدا شد.

*بهترین فیلم نامه

پروانه زرین بهترین فیلمنامه بلند سینمایی به احسان ثقفی برای فیلم ۲۱ روز بعد اهدا شد.

*بهترین کارگردانی

جایزه ویژه هیأت داوران به فریدون نجفی کارگردان فیلم بلند سینمایی اسکی باز اهدا شد.

پروانه زرین بهترین کارگردانی به فیلم ۲۱ روز بعد به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان اهدا شد.

*بهترین فیلم کودک

پروانه زرین بهترین فیلم بلند سینمایی (کودک) به فیلم دزد و پری ۲ به تهیه کنندگی بهروز مفید اهدا شد.

*بهترین فیلم نوجوان

پروانه زرین بهترین فیلم بلند سینمایی (نوجوان) به فیلم اسکی باز به تهیه کنندگی محمد احمدی اهدا شد.

دیپلم افتخار بازیگری در فیلم چهل کچل به مهدی مهاجری اهدا شد.

منبع: فارس

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از
wpDiscuz

Top