دغدغه‌ای جهانی در غالب کارتون و کاریکاتور- آغاز به کار جشنواره «ترامپیسم» در تهران - رسانه انقلاب

دغدغه‌ای جهانی در غالب کارتون و کاریکاتور

آغاز به کار جشنواره بین المللی «ترامپیسم» در تهران

آغاز به کار جشنواره بین المللی «ترامپیسم» در تهران

رسانه انقلاب: در ماه‌های اخیر با روی کار آمدن «ترامپ» در آمریکا به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور، باید این دوره را «ترامپیسم» نامید. در یک نگاه ترامپیسم محصول بی ‌تفاوتی سیاسی در اقشار متوسط جامعه در بعد اجتماعی است.
«سید مسعود شجاعی طباطبایی» که طی دو سال گذشته نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «هولوکاست» را با موفقیت برگزار کرده و موجب افشاگری درباره ماهیت اصلی رژیم صهیونیستی شد، امسال نیز طی حکمی از سوی دکتر «علی‌اصغر جعفری» رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس، دبیر جشنواره بین‌المللی کاریکاتور «ترامپیسم» شد.
«شجاعی طباطبایی» درباره این جشنواره می‌گوید: «ترامپیست یک واژه شناخته شده مانند «نازیسم» است و اگر در گوگل این واژه را چک کنید سایت‌های مختلفی معرفی می‌شود. ترامپ شخصیتی منفور در بین فرهیختگان آمریکایی در سراسر دنیاست. ترامپ یک فرد نژاد پرست و لاابالی است و تفکرات افراطی در مورد مهاجران دارد. صحبت‌های این فرد درباره دیوار بین مکزیک و آمریکا واقعا احمقانه است و هیچ توجیه منطقی ندارد. ترامپیست یک نحوه فکری است و در ویکی‌پدیای لاتین هم سرچ کنید به آن برمی‌خورید. »
این مسابقه در دو رشته «کارتون» با موضوعات ترامپ و نژاد پرستی (ایران هراسی و اسلام ستیزی)، ترامپ و مهاجرین، ترامپ و دیوارکشی، ترامپ و مخالفت با رسانه‌ها، ترامپ و تحقیر زنان و ترامپ و توییت و رشته «کاریکاتور» با موضوع ترامپ برگزار خواهد شد.
فراخوان این مسابقه علاوه بر اینکه بر روی سایت‌های تخصصی ایرانی قرار داد، بر روی سایت‌های خارجی مانند کشورهای رومانی، بلژیک، ژاپن، برزیل، آذربایجان ، ترکیه ، آلمان ، بلغارستان، چین و.. اطلاع رسانی شده است و از پنجاه و هفت کشور جهان هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست در این مسابقه آثارشان را ارائه کرده‌اند.
بانی این جشنواره بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس است که با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی این موضوع را پیش خواهد برد.
آیین آغاز به کار نمایشگاه این جشنواره، دوازدهم تیر ماه در نگارخانه «ابولفضل عالی» حوزه هنری ساعت ۱۰ برگزار خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top