پرتاب موشک از میدان ولیعصر به ... - نگاهی به بیلبورد تبلیغاتی میدان ولیعصر - رسانه انقلاب

پرتاب موشک از میدان ولیعصر

نگاهی به بیلبورد تبلیغاتی میدان ولیعصر

بیلبورد-پرتاب موشک از ولیعصر به...

رسانه انقلاب: وقتی به تاریخ مصر باستان رجوع می‌شود و با رویت ستون‌های سنگی می‌توان متوجه شد که این ستون‌ها نه تنها جنبه تزئینی داشته‌ بلکه برای ترویج مذهب مصریان باستان به کار می‌رفته‌اند و بر روی آنها جملات مذهبی و دعاهای مختلف کنده کاری می‌شد. جملات و دعاهایی که هرچند محدود به موارد مذهبی و سیاسی بود؛ اما بدون شک در تعریف امروز از تبلیغات می‌گنجید، چرا که امروز تبلیغ محدود به محصولات مصرفی و تزئینی و… نیست.
یکی از ابزارهایی که در این راه بسیار می‌تواند یاری‌رسان باشد، بیلبورد تبلیغاتی است. بیلبورد ها بیش از آنکه ابزار تبلیغاتی باشند، یک رسانه به حساب می‌آیند؛ رسانه‌ای که می‌تواند پیام خود را به مؤثرترین شکل ممکن به مخاطب خود منتقل کند. رسانه‌ای اثربخش که با قدرت نیازسنجی، نیازسازی و نیازشناسی خود مخاطبان بسیاری را همراه خود می‌کند.
یکی از این بیلبورد ها، بیلبوردی است که در میدان ولیعصر (عج) نصب شده و هر از چندگاهی با توجه به اتمسفر کشور یا مناسبت‌های مختلف تغییر شکل می‌دهد. بیلبوردی که به خاطر موقعیت مکانی‌اش در یکی از پر ترددترین خیابان‌های ایران قرار گرفته است و روزانه دیدگان بسیاری را به خود جلب می‌کند.
در وهله نخست شاید این نوع عملکرد توسط ارگانی مانند اوج که با بودجه سپاه تغذیه می‌شود، کار آنچنان مثبتی به نظر نیاید؛ اما بعد از گذشت زمان و بازخوردگیری از مردم متوجه می‌شویم که نه تنها آثار سوئی نداشته، بلکه به اینجا رسیده که بسیاری از مخاطبان این طرح‌ها منتظر هستند تا طرح جدید را ببینند و موید این مطلب پوشش رسانه‌ای است که بعد از نصب طرح جدید توسط رسانه‌های مختلف مجازی صورت می‌گیرد.
از جمله ویژگی‌های این بیلبورد ، در وهله اول به روز بودن و در مرتبه بعدی کیفیت بالای طراحی است. طرحی که سوژه‌اش طیف خاصی نیست و مردم و کشور را خطاب قرار می‌دهد.
طرحی که امروز وقتی رونمایی شد، روایتگر قدرت موشکی ایران در منطقه بعد از اتفاقات اخیر بود.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top