بودیسم ،مسکنی برجامعه پوچ زده‌غرب‌-انیمیشن‌تیم‌قهرمانان‌سانجای‌وجریان‌رسانه‌ای‌بودیسم‌-رسانه انقلاب

تطهیر بودیسم به سبک آمریکایی!

بررسی انیمیشن کوتاه تیم قهرمانان سانجای و جریان رسانه‌ای بودیسم

 

رسانه انقلاب: این روزها مسلمان‌ کشی به صورت نسل کشی مردم مظلوم میانمار ما را به تامل در این واقعه وا می‌دارد. شبکه رسانه‌ای در دو قطب این جریان در حال فعالیت‌اند. قطب رسانه‌ای که با حداقلی‌ترین پوشش رسانه‌ای و با رویکردی خنثی در صدد توجیه این جنایات‌اند. در قطب رسانه‌ای دیگر این جریان با پوشش حداکثری و فهم جریان نرم رسانه‌های معاند با هر ترفند و ابزاری به دنبال نمایش چهره حقیقی وضعیت میانمار هستند.
کشتار بزرگ توسط بودائیان با چراغ سبز امریکا آغاز شد. وضعیت میانمار و نسل کشی مسلمانان شباهت بسیار زیادی به حرکت رژیم اشغالگر قدس دارد. با بایکوت رسانه‌ای و سیاسی، سرزمین فلسطین را غصب و این روند کشتار و نسل کشی را به راه انداختند.
بودیسم مروج پوچ‌گرایی است در این مذهب نه خدایی وجود دارد نه قیامتی و نه آخرتی و در وضعیت نیهلیسم جامعه غرب نسخه و معنویت مناسبی برای جامعه جهانی است. بودیسم در بنیان‌های معرفتی‌اش انسان محور است و این شرایط با اومانیسم معرفتی تمدن غرب قرابت بیشتری پیدا می‌کند.

 پیوند سبک زندگی آمریکایی و بودائی و ارتباط الگوهای ذهنی و عینی آن، نشان از توافق سیاست‌های حاکم و پیش روی آنها در سطح جهان دارد.

انیمیشن کوتاه «تیم قهرمانان سانجای» از جمله آثاری است که مروج جریان بودیسم در سطح جهان است. سری انیمیشن پاندای کونگ‌فو کار و انیمیشن‌های آواتار از جریان‌های مسبوق این فضای رسانه‌ای برای تبلیغ بودیسم به عنوان دین نوین جهانی است. در این انیمیشن کوتاه الگوی ابرقهرمان آمریکایی در ابتدای فیلم در تضاد با شعائر مذهبی بودا به نمایش در می‌آید. زمانی که کودک در محدودیت این مناسک به اجبار از دیدن فیلم مورد علاقه‌اش که همان الگوی ابرقهرمان غربی است منع می‌شود به ناچار به پدر ملحق می‌شود و در جریان مناسک قرار می‌گیرد. در این حین کودک به ناگاه بر اثر اتفاقی به دنیای اساطیر بودائی وارد می‌شود. این دنیا با خاموشی شمع حیات مناسک، عامل شر این دنیا به پا می‌خیزد و به تخریب اساطیر بودائی می‌پردازد. کودک با ابرقهرمان آمریکایی‌اش همراه با اساطیر بودایی به مبارزه با کاراکتر شر فیلم می‌پردازند. این همراهی اسطوره آمریکایی با بودائی خط اصلی روایت این اثر است. همراهی این الگوها با هم و در پایان پیوند این دو گونه الگوی ذهنی در دفتر نقاشی کودک، نزدیکی و محبت بیشتر پدر و پسر به مثابه دو نسل، آشکارا این ارتباط ذهنی بین کهن الگوهای بودیسم و ابرقهرمانان لایف استایل آمریکایی را به نمایش می‌گذارد. پیوند سبک زندگی آمریکایی و بودائی و ارتباط الگوهای ذهنی و عینی آن، نشان از توافق سیاست‌های حاکم و پیش روی آنها در سطح جهان دارد. از این منظر چراغ سبز آمریکا در کشتار مردم مظلوم میانمار توجیه پیدا می‌کند.

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

همچنین بخوانید:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top