من عاشق نابلدم-ترانه عاشق مبارزه با اسرائیل با صدای محسن توسلی منتشر شد- رسانه انقلاب

من عاشق نابلدم!

ترانه «عاشق مبارزه با اسرائیل» با صدای محسن توسلی منتشر شد

ترانه «عاشق مبارزه با اسرائیل» با صدای محسن توسلی منتشر شد

رسانه انقلاب: همزمان با فرا رسیدن روز قدس، تعدادی از هنرمندان جوان کشور اقدام به تولید قطعه موسیقی با نام «عاشق مبارزه با اسرائیل» کردند.

قطعه مذکور متاسفانه با وجود آنکه نسبتا شعری خوب و ریتمیک دارد یک ملودی و تنظیم بسیار نامناسب و بچه‌گانه داشته و از همان ابتدا انسان را از ادامه شنیدن منع می‌کند. این قطعه باید در سبک رپ خوانده می‌شد و بدون تردید نوازنده و خواننده و همینطور دیگر عوامل تولید این قطعه به خوبی این حقیقت را درک کرده‌اند. ابیات این شعر کاملا کوبش دارد و ناخواسته خواننده را یاد سبک یاس می‌اندازد. اما متاسفانه خواننده این قطعه تلاش کرده تا با این شعر کاری به سبک پاپ اجرا کند.

بنظر می‌رسد صرف نظر از خواننده‌هایی مانند حامد زمانی که به کار تسلط کافی دارند، آهنگ سازان جوان دیگر ما به خوبی با سبک و سیاق دنیای موسیقی آشنا نیستند و هنوز در اینکه چه باید بکنند و چگونه باید موسیقی تولید کنند سردرگم هستند!

عدم ارتباط و همخوانی مناسب شعر و موسیقی و در نتیجه تولید یک ترانه بد نشان از آن دارد که جوانان علاقه‌مند هنوز دانش و فن موسیقی را به خوبی نمی‌شناسند و راه را به خوبی پیدا نکرده‌اند. البته فارغ از نقدی که به دستگاه‌های دولتی وجود دارد باید قبول کرد که خود این جوانان عزیز با عدم یادگیری و مراجعه به کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلفی که در مراکزی مثل حوزه هنری وجود دارد در این زمینه نیز مقصراند.

بعد از گذشت نزدیک به ۴۰ سال هنوز نقد اصلی که به ما وارد است عدم مطالعه دقیق و آموزش مرسوم فنون، علوم و روش‌های مختلف علمی و هنری است. هنوز بسیاری از ما می‌خواهند ره صدساله را یک شبه طی کرده و ترقی کنند. این درحالی است که دیگر اندیشان و روشنفکران از همان ابتدا با پذیرش این واقعیت به آموزش و یادگیری صحیح این فنون و علوم دست زدند و با تلاش و پشت‌کار بالا به موفقیت‌هایی هم دست پیدا کردند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top