مجیدی از پشت ابرها به اسکار می‌رود؟ - پشت ابرها نماینده احتمالی هند در اسکار - رسانه انقلاب

مجیدی از «پشت ابرها» به اسکار می‌رود؟

اخبار سینما / پشت ابرها نماینده احتمالی هند در اسکار ۲۰۱۸

مجیدی - پشت ابرها نماینده احتمالی هند در اسکار

اخبار سینما: «مجید مجیدی» کارگردان نام آشنای سینمای ایران که با ساخت اثر ارزشمند «محمد (ص)» علاوه بر ایران در برخی از کشورها چون روسیه، آمریکا، سوریه، ترکیه، عراق و… توانست مخاطبان بسیاری را بدست آورد، در ادامه راه خود تصمیم به ساخت اثری مشترک با سینمای هندوستان گرفته است. اثری که هر چند در آن کشور ساخته می‌شود و بیشتر عواملش هندی هستند و فیلم به زبان هندی و انگلیسی است؛ اما به گفته «مجیدی»، در ادامه فیلم‌هایی است که تا به حال ساخته است. «مجیدی» اذعان داشته هر فیلمی که می‌سازد، بخشی از یک کلیت است مثل یک بدنه واحد؛ اما هر فیلم هم برای خودش یک شخصیت جدا دارد، مانند درختی که یک تنه دارد و فیلم‌ها مثل شاخه‌های آن هستند؛ بخشی از درخت هستند؛ اما با مسیری متفاوت و شخصیت‌هایی متفاوت.
این روزها خبرهایی مبنی بر اینکه «پشت ابرها» مجید مجیدی نماینده کشور هندوستان در اسکار ۲۰۱۸ خواهد بود، شنیده می‌شود. خبرهایی که در فاصله حدود ۱۰۰ روز تا آخرین مهلت معرفی نمایندگان کشورهای مختلف به اسکار، فعلاً قطعی نشده است و با توجه به سابقه حضور مجیدی در اسکار به نظر جدی‌ترین گزینه سینمای هند است. البته زمزمه‌هایی مبنی بر حضور مجیدی به نمایندگی از ایران هم به گوش می‌رسد که بسیار ضعیف است، چرا که با توجه به اینکه «پشت ابرها» به زبان‌های هندو، انگلیسی و تامیل ساخته شده و در فیلم کمترین نشان و نشانه‌ای از زبان فارسی نیست، آکادمی اسکار قطعاً آن را به‌عنوان نماینده ایران نخواهد پذیرفت. چرا که پیش از این چند کشور دیگر هم مشکلی مشابه را تجربه کرده و از حضور در رقابت اسکار بازمانده بودند.
«پشت ابرها» به احتمال فراوان اواخر تابستان امسال در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم «ونیز» رونمایی می‌شود و بعد در سینماهای ایران و هند به نمایش درخواهد آمد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top