بچه‌های آسمان بر بین بهترین‌های جهان - انتشار کتاب ۱۰۱ فیلم که قبل از بزرگ شدن باید ببینید- رسانه انقلاب

«بچه‌های آسمان» بر بین بهترین‌های جهان

اخبار سینما / انتشار کتاب «۱۰۱ فیلمی که قبل از بزرگ شدن باید ببینید»

101 فیلمی که قبل از بزرگ شدن باید ببینید

اخبار سینما: کودکان و نوجوانان به عنوان بخشی زیادی از مخاطبان هدف سینما و تلویزیون همواره در جوامع مختلف مورد توجه هستند. مخاطبینی که به واسطه شرایط سنی و ویژگی‌های منحصر به فردشان، نیازمند نوع خاص تخاطب است، بدین معنا که برای انتقال پیام به ذهن او، باید روش‌های خاصی دنبال شود. از این رو سینمای غرب و هالیوود برای تربیت کودکان از سال‌های ابتدایی زندگی آنها، انواع و اقسام فیلم‌ها را در ژانرهای مختلف ساخته است، تا از این طریق بتواند به اهداف خود یعنی طرح ریزی سبک زندگی آمریکایی یا همان American dreams  برسد.
در همین راستا؛ چندی است که کتابی منتشر شده است که به معرفی و پیشنهاد یک سری فیلم می‌پردازد و به کودکان توصیه می‌کند که حتما این فیلم‌ها را قبل از بزرگ شدنشان ببینند.
این کتاب که با عنوان «۱۰۱ فیلمی که باید قبل از بزرگ شدن ببینید» منتشر شده است، توسط «سوزت والی» استاد دانشگاه نوشته شده که راهنمای کامل برای دوستداران فیلم است و به آنها کمک می‌کند تا در تمام سنین بتوانند، فیلم‌های کلاسیک و معاصر مناسب برای کل خانواده را انتخاب کنند. در این کتاب برای هر فیلم بخشی به عنوان نقد فیلم تعبیه شده است که کودک با مطالعه آن می‌تواند، بازخوردهای کلی در خصوص آن فیلم را بدست آورد.
ده فیلم اولی که در این کتاب معرفی شده اند عبارت است از شاهزاده و قورباغه (۲۰۰۹)، همسایه من توروتو (۱۹۹۸)، عصر یخبندان (۲۰۰۲)، در جستجوی نمو (۲۰۰۳)، من نفرت انگیز (۲۰۱۰)، شگفت انگیزان (۲۰۰۴)، رقصان -happy feet- (۲۰۰۶)، فیلم لگو (۲۰۱۴)، اسباب بازی‌ها (۱۹۹۵) و زندگی حشره (۱۹۹۸).
در ادامه آثار برجسته ای چون شجاع (۱۳)، بالا (۱۵)، شرکت هیولاها (۲۰)، شرک (۲۱)، راتاتوئیل (۲۵)، تنها در خانه (۲۹)، جنگ ستارگان (۳۲)، ای.تی فوق‌العاده زمینی (۳۴)، هری پاتر (۳۸)، مرد عنکبوتی (۴۳) و… به چشم می‌خورد.
اما نکته قابل توجه این است که فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» ساخته «مجید مجیدی» تنها اثر غیر آمریکایی است که در این لیست حضور دارد. اثری که با رتبه ۵۴ توانست بالاتر از فیلم‌های قدرتمندی چون «ارباب حلقه‌ها»، «آواتار»، «هابیت»، «بتمن»، «فرار مرغی»، «آپولو ۱۳» و «کتاب جنگل» قرار بگیرد.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345
Loading...

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "«بچه‌های آسمان» بر بین بهترین‌های جهان"

مطلع شدن از
دسته بندی بر اساس:   جدیدترها | قدیمی ترها | بیشتر رای داده شده

میتونین اسامی بقیه فیلم ها رو هم بزارید یا آدرس سایت یا متن اصلی رو هم بزارین؟


Top