دموکراسی با طعم اروپایی - حمایت مالی شورای سینمای اروپا از فیلم جدید فرهادی - رسانه انقلاب

دموکراسی با طعم اروپایی

اخبار سینما / حمایت مالی شورای سینمای اروپا از فیلم جدید فرهادی

فرهادی - حمایت مالی شورای سینمای اروپا از فیلم جدید فرهادی

اخبار سینما: «اصغر فرهادی» که به واسطه جوایز متعددش، یکی از کارگردانان بنام و مشهور جهان شده است، در جدیدترین اثر سینمایی خود، در صدد ساخت فیلم مشترک با کشورهای «فرانسه»، «ایتالیا» و «اسپانیا» است. فیلمی که تمام عواملش غیر ایرانی هستند و نام و جزییاتی از داستان هنوز مطرح نشده؛ اما ماجرای فیلم بر خانواده‌ای اسپانیایی که در حومه شهر زندگی می‌کنند، متمرکز است.
گفته شده این فیلم به نوعی الهام گرفته از آثار «آگاتا کریستی»، مهیج و در عین حال در برگیرنده مسائل اخلاقی البته با خوانش فرهادی است.
«شورای سینمای اروپا» وابسته به اتحادیه اروپا که با عنوان «eurimages» شناخته می‌شود، در جدیدترین نشست خود اسامی ۲۷ فیلم اروپایی را به خاطر محتوای آنها، مورد تایید قرار داد و با اعلام اسامی آن فیلم‌ها، پشیبانی مالی از آنها را برعهده گرفت و قرار است مبلغ ۷ میلیون یورو را در این فیلم‌ها سرمایه‌گذاری کند. این شورا که نمایندگانی از ۳۸ کشور اروپایی را در خود جای داده است، هدف اصلی خود را گسترش دموکراسی و حقوق بشر در سراسر قاره اروپا اعلام کرده است، البته دموکراسی بر اساس تعریف اروپایی نه تعریف حقیقی.
در بین فیلم‌ها اسامی کارگردانان معروفی چون «کلارا فن گول» از هلند، «بردیکت ارلینگسون» از ایسلند، «ناتالیا مرکولوا» از روسیه به چشم می خورد؛ اما یک نام در این میان تعجب برانگیز است. نام کارگردانی که با دو تابعیت فرانسوی و ایرانی، تنها فرد غیر اروپایی آن لیست است. «اصغر فرهادی»، کارگردانی که دو فیلم قبلی‌اش را نیز به تهیه کنندگی یک شرکت فرانسوی ساخته بود.
پروژه سینمایی «اصغر فرهادی» در رتبه سوم این فیلم‌ها قرار دارد، پروژه‌ای که در مرحله پیش تولید است و قرار است بازیگران مطرح اروپایی چون «خاویر باردم» و «پنه لوپه کروز» در آن نقش آفرینی کنند.

هم چنین بخوانید:
تبی که سرد شد

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top