امید ما نگاه خطاپوش مردم - خنداونه در پاسخ به اعتراض‌های مردم به خنداننده شو - رسانه انقلاب

امید ما نگاه خطاپوش مردم

در پاسخ به اعتراض‌های مردم و رسانه‌ها به خنداننده شو

خنداننده شو- خنداونه در پاسخ به اعتراض‌های مردم به خنداننده شو

اخبار سینما: بی شک  از پرحاشیه‌ترین قسمت‌های برنامه «خندوانه»، این چند قسمت اخیر آن بوده است. برنامه‌ای که با عنوان «خنداننده شو» توانست، توجه بسیاری را به خود جلب کند؛ اما نوع و سبک پرداخت‌های کمدین‌های آن موجب اعتراض‌های بسیاری در فضای مجازی شد. اعتراض‌هایی که نه به خاطر شوخی کردن با افراد خاص یا گروه‌های خاص، بلکه به خاطر هنجارشکنی‌های آن بود. هنجارهایی که به باورهای اخلاقی مخاطبان برمی‌گشت. تجربه نشان داده که مردم برخلاف مسئولین با انتقادهای سیاسی و اجتماعی نه تنها مخالفت نمی‌کنند، بلکه استقبال هم می‌کنند.
اما در پاسخ به این اعتراض‌های خنداننده شو «سیدعلی احمدی» تهیه کننده برنامه «خندوانه»، طی پیامی توضیحاتی در این خصوص داد که این مطلب نشان دهنده، حجم بالای اعتراض‌ها بوده است.
او بعد از توضیحاتی در خصوص برنامه خنداننده شو و شرایط طنز و استندآپ به این مسئله اذعان داشت که: در روش‌های مرسوم جهانی، مذهب، سیاست و مسائل جنسی اصلی‌ترین دست مایه کمدین‌های دنیا برای شوخی کردن است؛ اما در کشور ما به جهت بایسته‌های فرهنگی و اعتقادی جامعه که در بسیاری موارد پسندیده و درست و در معدود مواردی نیز از فهم نابجا نشات می‌گیرد، نمی‌توان با این موارد شوخی کرد.
این گفته «احمدی» تا اینجا درست است که بسیاری از مجموعه‌ها و گروه‌ها نسبت به طنز جبهه‌گیری‌های شدیدی دارند؛ اما حرف مردم اینها نیست. حرف مردم بخش سوم، یعنی مسائل جنسی است که معتقدند با توجه به مخاطبان خندوانه که تمام اعضای خانواده هستند، شایسته نیست این مباحث مطرح شود.
«احمدی» در ادامه پیامش، با اشاره به اعتراض‌های دلسوزانه و درست برخی از اصحاب فرهنگ و هنر به این نکته اشاره کرد که جوانانی کم تجربه و با انگیزه در این راه قدم برداشته‌اند، آنها هنوز آن‌قدر حرفه‌ای و کارآزموده نیستند که بتوانند در عین شوخ طبعی و خنداندن مخاطب از مرز حساسیت‌های مذهبی، قومی و سیاسی عبور نکنند. باید به آنها فرصت بدهیم تا این فضا را بشناسند و از هیجانات کاذب فاصله بگیرند و کارآزموده شوند تا بتوانند در این مسیر سخت ادامه راه دهند.
تهیه‌کننده «خندوانه» در پایان پیام خود، اعلام کرد که او و سایر دست‌اندرکاران این برنامه، انتظار دارند که مردم با دیده خطاپوش به این مسئله مواجه بشوند و تمامی لحظه‌های بی نظیر و تجربه‌های خوب، تاثیرگذار و قابل توجهی را که در طول این سه سال با هم داشته‌ایم، فراموش نکنند.

هم چنین بخوانید:
خنداندن به هر قیمت

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top