مستندی سیاسی برای مردم سیاسی - روایت شهادت آیت الله بهشتی و 72 یار ایشان - رسانه انقلاب

مستندی سیاسی برای مردم سیاسی

اخبار سینما / روایت شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ یار ایشان

داستان ناتمام یک حزب-روایت شهادت آیت الله بهشتی

اخبار سینما: تجربه و آمار نشان داده است که مردم ایران، یکی از سیاسی‌ترین مردم جهان هستند. مردمی که طی این ۴۰ سالی که از انقلاب سپری شده است، همواره در بزنگاه‌های سیاسی حضور پر رنگ خود را ثابت کرده‌اند. از این رو مردم بر خلاف مسئولین، به رسانه‌های سیاسی اقبال خوبی نشان می‌دهند. یکی از این رسانه‌ها، مستندهای سیاسی هستند. مستندهایی که هر کدام به فراخور موضوع، بخشی از تاریخ ایران را به نمایش درآورده‌اند.
یکی از این مستندها، مستند «داستان ناتمام یک حزب» است که ساخته کارگردانی جوان با نام «سیدمهدی دزفولی» است. مستندی که روایتگر حادثه بمب‌گذاری دفتر «حزب جمهوری اسلامی» و شهادت «آیت الله بهشتی» و تعدادی از اعضای این حزب و مسئولان کشوری است.
«سیدمهدی دزفولی» علت پرداختن به این موضوع را جالی خالی چنین آثاری در فضای رسانه‌ای و نقش مهم حزب جمهوری در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی اعلام کرد، چرا که تا قبل از این اثر در مورد حزب جمهوری اسلامی آثار زیادی چه مکتوب و چه تصویری تولید نشده بود و آثار موجود هم مربوط به  قبل از سال ۶۰ بودند به همین جهت این مسئله، موضوع ناگفته‌ای به حساب می‌آمد.
این مستند علاوه بر اینکه آغاز به کار حزب جمهوری و ادامه حیات تا شهات آیت الله بهشتی را مورد بررسی قرار داده، اتفاقاتی چون ماجرای عزل «بنی صدر»، مسئله نخست وزیری «میرحسین موسوی» و … را به نمایش و تحلیل گذاشته است.
از نکات برجسته دیگر این اثر، تمرکز بر افرادی چون «شهید دیالمه» و «شهید آیت» است، رجالی که در زمان حیاتشان نقش بسیاری در بهبود شرایط کشور و روشنگری‌ها داشتند؛ اما متاسفانه در این سال‌ها کمتر بدان پرداخته شده بود.
در «داستان ناتمام یک حزب» افرادی چون «عبدالله جاسبی»، «جواد منصوری»، «فرشاد مومنی»، «حجت الاسلام حسین ابراهیمی» و «عبدالمجید معادی خواه» به صحبت پرداخته‌اند.

هم چنین بخوانید:
ضبطی برای کشتن، ضبطی برای ثبت

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top