اکسیدان سولفورهای فرهنگ را از بین می برد؟ - پاسخ «حامد محمدی» کارگردان «اکسیدان» به اعتراض دانشجویان

ماجرای «اکسیدان» و کم بینایی فرهنگی

اخبار سینما / پاسخ «حامد محمدی» کارگردان «اکسیدان» به اعتراض دانشجویان

بسیج امام صادق- اکسیدان سولفورهای فرهنگ را از بین می برد؟

اخبار سینما: در هیاهوی رسانه‌ای چند روز اخیر که به علل مختلفی در فضای مجازی ایجاد شده بود، یک خبر توجه برخی را به خود جلب کرد. نامه‌ای از دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) خطاب به رئیس سازمان سینمایی «محمدمهدی حیدریان» با موضوع توجه بیشتر او به واقعیت‌های تلخی که این روزها در سینما وجود دارد، واقعیتی که موجب شده تا ابتذال اخلاقی با اثر هنری طنز اشتباه گرفته شود.
نامه‌ای که به همراه خود یک عینک را هم داشت؛ عینکی که برای دیدن واقعیت‌های سینمای ایران و شرایط اسف‌بار آن بود؛ اما این پایان ماجرا نبود و امروز «حامد محمدی» کارگردان فیلم «اکسیدان» در پاسخ  به بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) و اهدای عینک به رئیس سازمان سینمایی در اعتراض به اکران فیلم «اکسیدان» گفت: «خوشحالم که این دوستان تا این حد دقیق و موشکافانه فرهنگ و خصوصا سینما را رصد می‌کنند و با این سرعت واکنش نشان می‌دهند.
البته خوشحال‌ترم که در همین کمتر از یک‌سال این همه رشد کرده‌اند و به جای پیاله آلبالوی گندیده، این بار به معاونت جدید سینمایی عینک هدیه داده‌اند. فقط ای کاش نمره این عینک را هم یادآور می‌شدند، چون عینک‌هایی که همین دوستان از پشت آنها به فرهنگ نگاه می‌کنند برازنده و مناسب هر چهره‌ای نیست.»
یادآوری این نکته ضروری است که سال گذشته وقتی فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» در حال اکران بود و همین دانشجویان مطالبه‌گر طی نامه‌ای و با بیان علل خود، خواستار توقف اکران آن شدند، طبق معمول همین جنس حرف و حدیث‌ها به آنها گفته شد. حرف و حدیث‌هایی که همراه با تخطئه و توهین‌های هنرمندان محترم سینمای ما بود؛ اما واکنش شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی «علی جنتی» بعد دو ماه از اکران فیلم و اعلام بی‌خبری از محتوای فیلم و اعتراض به فیلم، موجب شد تا اکران فیلم به دستور شخص وزیر متوقف شود.

 

همچنین بخوانید:

بعد از پیاله آلبالو، نوبت به «عینک» رسید

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top