چگونه اخبار روی دید ما به دنیا تاثیر می‌گذارند- مدیریت خبردر رسانه‌های آمریکایی- رسانه انقلاب

چگونه اخبار روی دید ما به دنیا تاثیر می‌گذارند؟

خانم آلیسا میلر از چگونگی مدیریت جریان خبری رسانه‌های آمریکایی می‌گوید


رسانه انقلاب:
شاید در رسانه‌ها دیده یا شنیده باشید که سطح اطلاعات عمومی مردم آمریکا پایین است. چه عواملی منجر به شکل گیری این وضعیت در فرهنگ آمریکایی شده است؟ جهل آمریکایی فرآیندی است که عوامل مختلفی بر پدید آمدن آن موثر بوده‌اند.
فضای حاکم بر رسانه‌های خبری در جامعه غرب، به دنبال اخبار ارزان و طرح خبرهایی خاص از زندگی سلبریتی‌هاست. غالب بودن این گونه خبرها و رویکرد رسانه‌ای آن سدی در برابر شعور و فرهنگ آمریکایی است. سانسور، تحریف و کم رنگ کردن اخبار دیگر نقاط جهان، مردم آمریکا را در بدویت آگاهی و در خانقاه سبک زندگی آمریکایی محصور کرده است.
کشتار مردم مظلوم میانمار و یمن در میان خروارها خبر از  سلبریتی‌ها و سبک زندگی همراه با رنگ و لعاب آنها، در جریان خبری رسانه‌ای آمریکایی گم است. امتداد این جریان و انتشار حجم عظیم این اخبار در سطح جهان به عنوان یک پدیده شایع و تقلید تریبون‌های رسانه‌ای دیگر مانعی بزرگی در ظهور  و بروز حقایق خبری دیگر شده است. با این روند خبری رسانه‌ای می‌توان پیش بینی کرد که نسلی از انسان‌ها در آینده این وضعیت رسانه‌ای پدید می‌آیند که هیچ اطلاعی از دنیای پیرامون خود ندارند و در حصار سبک زندگی سلبریتی‌ها اسیرند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

همچنین بخوانید:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top