بعد از پیاله آلبالو، نوبت به هدیه دادن عینک رسید - نامه‌ای به رئیس سازمان سینمایی در اعتراض به اکران فیلم اکسیدان - رسانه انقلاب

بعد از پیاله آلبالو، نوبت به «عینک» رسید

اخبار سینما / نامه ای به رئیس سازمان سینمایی در اعتراض به اکران فیلم «اکسیدان»

عینک- سازمان سینمایی و بسیج دانشگاه امام صادق

اخبار سینما: بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی بیانیه‌ای به رئیس سازمان سینمایی، «محمدمهدی حیدریان» مطالبی را در خصوص اوضاع فرهنگی و سینمایی کشور بیان کرد.
بسیج دانشجویی که سال گذشته با ارسال یک ‌پیاله آلبالو فاسد به رییس سازمان سینمایی سابق، اعتراض خود را به شکلی نمادین در خصوص اکران «فیلم ۵۰ کیلو آلبالو» اعلام کرده بود، این بار در اعتراض به فیلم «اکسیدان»، که به تازگی مهمان سینماها شده‌ است، به همراه نامه‌ای خطاب به آقای «محمدمهدی حیدریان» یک «عینک» را به نشانه اعتماد به مسئول جدید سازمان سینمایی و خوش بینی ایشان ارسال کردند.
متن کامل نامه به این شرح است:

جناب آقای حیدریان، ریاست محترم سازمان سینمایی و امور سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
سلامٌ علیکم؛
همان‌گونه که مستحضرید در ایام ماه مبارک رمضان و همچنین در گروه اکران فیلم‌های سینمایی عید سعید فطر، شاهد اکران فیلمی هستیم که مصداق اتمّ ولنگاری فرهنگی و نشانه‌ کامل بی‌توجهی مسؤولین سازمان، بالأخص «شورای عالی نظارت بر نمایش سینمایی» است.
آقای حیدریان! ای‌کاش از تجربه‌ی مسؤولین پیشین سازمان سینمایی وزارت ارشاد درس می‌گرفتید و اشتباهاتی را که آنان در اکران آثار هنجارشکنی همچون «پنجاه کیلو آلبالو» مرتکب شدند و خودشان نیز به آن اعتراف کرده و از محضر ملت شریف ایران عذرخواهی نمودند، این بار در قالب اکران فیلم طنز اما بسیار مبتذل «اکسیدان» تکرار نمی‌کردید.
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با نگاهی خوش‌بینانه و با مبنا قرار دادن این‌که احتمالاً سوءنیتی از جانب سازمان مذکور در کار نبوده است یک عدد عینک را به مسؤولین سازمان سینمایی هدیه می‌دهد شاید چشمان آن‌ها به روی واقعیت‌های تلخ این روزهای برخی آثار سینمایی باز شود و ابتذال اخلاقی را با اثر هنری طنز اشتباه نگیرند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top