آنتروپومورفیسم معکوس، پیشنهاد شگفت انگیز هالیوود-سبک زندگی ابر قهرمان ها-رسانه انقلاب

آنتروپومورفیسم معکوس، پیشنهاد شگفت انگیز هالیوود

سبک زندگی ابر قهرمان های هالیوود چگونه است؟

سبک زندگی ابر قهرمان های هالیوود چگونه است؟

از خانه­ لاکچری بروس وین، تا آپارتمان پیتر پارکر؛ از خانه ۲۲۱ B خیابان بیکر، تا پنت هاوس تونی استارک، زندگی جور دیگری جریان دارد. زندگی به شیوه ابر قهرمان ها تنها، درونگرا، مغرور و در نسخه‌­های سانسور نشده صدا و سیما، گاها بی‌بند و بار، آزاد از هر قید و بند اخلاقی، بدون چارچوب و محدودیت مشخص و بدون خانواده است.

ساکنان این خانه­‌ها مجریان عدالت هستند و خانواده­ بزرگ انسانی -آنچه در اسلام از آن به معنی امّت نام برده می شود- با قوانین جنگل زندگی می‌­کنند. خرگوش­‌ها و موش­‌هایی که اگر دست حمایت این ابر قهرمانان نباشد، خوراک لاشخورها و گرگ‌های شهر می­‌شوند و حاکمانی که اگر به حدود حریمشان وارد نشوند، زیر درخت اشرافیشان دراز می­‌کشند و با دُمشان مگس می­‌پرانند و هیچ چیز جز آهویی خوش خط و خال، آن‌ها را تحریک نمی­‌کند که برخیزند و جست و خیزی بکنند و این جنگل را از توحش بی‌حد و حسابش نجات دهند. تنها بر ابهت یال­‌های برافراخته اطرافشان دل خوش کرده‌اند که با آن بر این جانداران فلک زده حکومت کنند.

در راستای تحقق سیاست­‌های هالیوود و جهت تحقق نظم نوین جهانی نسخه پبشنهادی این ابر رسانه چیزی جز پذیرفتن فساد و حکومت _اگر خودش فاسد نباشد_ ناتوان در برابر فساد و بی‌عدالتی و هرج و مرج سازماندهی شده و خلاصه زندگی جنگل و حیواناتی با شکل و شمایل انسان نبوده و شغال صفتانی که اگر مقابله ابر قهرمان ها با نیروی فرا انسانی نباشد مردم را به بردگی خود می­‌کشند و از آن­ها تغذیه می­‌کنند.

تو به عنوان مخاطب باید پذیری که آرمان شهر عشق و عدالت وجود ندارد. دست یافتن به آن غیر ممکن است و هر آنچه که از دنیای قشنگ نو انتظار دارید همین تمدن فلک زده جنگلی است. و دوباره همین ابر رسانه در راستای تحقق همان هدف تحقق نظم نوین جهانی نسخه­ فردی هم تجویز می­‌کند.

سبک زندگی ابر قهرمانان این نظام غیر انسانی، به عنوان انسان تراز جامعه جهانی یعنی انسانی مغرور، تنها، بدون خانواده و در روابط جنسی آزاد است. بعضاً گاهی مواد هم مصرف می­‌کند، پارتی‌های شبانه می‌رود، و در این جنگل بی‌ سر و ته، او آهو شکار می­‌کند؛ دخترانی زیبا که طعمه حلال این ابر قهرمانان‌اند. تهفه‌ای آسمانی که به پاس فداکاری آن‌ها در استفاده بشر دوستانه از قوای مافوق انسانی -که آن هم به واسطه­ یک اتفاق و یا میراث خانوادگی یا موهبتی مادرزادی بدست آورده‌اند-به این ابر قهرمان‌ها داده شده.

آنچه در انسان انگاری (Anthropomorphism) -که حیوانات را در قامت انسان تصویر می­‌کند- رخ می‌دهد، در اینجا معکوس جلوه کرده و حقیقتاً این انسان­‌ها هستند که به حیات حیوانی مشغول­‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345
Loading...

همچنین بخوانید:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top