گالری آثار کارتون و کاریکاتور با موضوع آیلان کردی، پناهجوی سوری - رسانه انقلاب

پرچم سرخ آیلان

گالری آثار کارتون و کاریکاتور با موضوع آیلان کردی، پناهجوی سوری

نویسنده: مسعود امجدیان
آیلان کردی پناهجوی سوری

حالا بیش از دو سال از حادثه تلخ غرق شدن «آیلان کردی»، پناه‌جوی کوچک سوری در دریای مدیترانه می‌گذرد و هرگز لباس سرخ او که همچون پرچمی، دنائت غرب متظاهر را نشان می‌داد، از یاد جهانیان نخواهد رفت.
آیلان با تمام کودکی‌اش پرچمدار جنبش رسوایی مدعیان حقوق بشر و انسانیت شد. از همان روزهای اول سپتامبر سال ۲۰۱۵، هنرمندان بسیاری از سراسر دنیا به صحنه مظلومانه غرق شدن آیلان واکنش نشان دادند. واکنش‌هایی که آنقدر زیاد و تاثیرگذار بود که توانست برخی مسئولین اروپایی را -ولو در حد سخن- به واکنش وادارد.
روزی نیست که آیلان‎های بی‌شماری در سرتاسر گیتی، به دلیل سیاست‌های سبعانه و ددمشانه سردمداران استکبار جهانی، چهره در پرده خون نکشند.
امروز هم بار دیگر، قصه مکرر، فلسطین است. فلسطینی که خاطره تمام نسل‌های‌اش قتل عام بی پایان نوزادان و مادران سرزمین‌اش است.
آیلان دیده شد، چون پای صهیونیسم جهانی مستقیما در میان نبود؛ اما کودکان فلسطینی هیچگاه فرصت نمی‌یابند به قدر او در رسانه‌ها دیده شوند؛ چرا که در ماجرای فلسطین، قصاب‌های رسانه‌ای صهیونیست، ساتور به دست، آماده‌اند تا هر دستی که به سوی کودکان فلسطینی دراز می‌شود، با سهمگین‌ترین ضربات، قطع کنند.

باید پذیرفت که استکبار رسانه‌ای به ما می‌گوید: هیچگاه سرخی لباس آیلان به سرخی کت دختربچه «فهرست شیندلر» نخواهد شد!

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top