دخیل هفتم رونمایی می شود - رسانه انقلاب

دخیل هفتم رونمایی می شود

دخیل هفتم

به گزارش رسانه انقلاب در این برنامه که از ساعت ۱۶ الی ۱۸ ادامه خواهد داشت، محمد حسینی، نویسنده و رمان‌نویس «آبی‌تر از گناه» و محمد حنیف، پژوهشگر ادبیات و نویسنده «کلاه جادویی و مجسمه مسی» این کتاب را نقد و بررسی خواهند کرد. هم‌چنین فاطمه طباطبایی، مدیر گروه عرفان اسلامی پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی میهمان ویژه این مراسم خواهد بود.

«دخیل هفتم» که با بن‌مایه‌ای عاشقانه و عارفانه در بستر حوادث پیش از انقلاب تا دوران امروز می‌گذرد، هم‌چون «دیلمزاد»، اثر پیشین رودگر، در انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است و توانسته است پیش از انتشار برنده و نامزد چندین جایزه ادبی شود. داستان از زبان کامله‌مردی چهل و اندی ساله روایت می‌شود. جوانی امروزی و عاشق‌پیشه به اجبار از او می‌خواهد که داستان عشقش را تعریف کند. راوی از دختری می‌گوید که در روزهای مبارزه انقلاب ۵۷ به او عشق می‌ورزید و هر دو به زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری افتادند. با پیروزی انقلاب، راوی آزاد شد ولی فاطمه به سرنوشتی نامعلوم در آن زندان گرفتار آمد.

نویسنده این رمان، محمد رودگر، سال ۱۳۵۷ در قم متولد شده است. او عضو کانون طلاب داستان‌نویس است و از نویسندگان باتکنیک در عرصۀ دفاع مقدس محسوب می‌شود. از او داستان‌های کوتاه بسیاری در نشریات سراسری به چاپ رسیده است. رمان «دیلمزاد» اولین اثر داستانی رودگر بود که توسط مؤسسۀ فرهنگی و هنری شهرستان ادب به چاپ رسید و چندین جایزه ریز و درشت را نصیب مولف آن کرد، از جمله برنده جایزه کتاب سال داستان دفاع مقدس، برگزیده جشنواره داستان انقلاب، برگزیده جایزه گام اول، و نیز نامزد جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی شد.
«دخیل هفتم» نیز تاکنون برنده جوایز متعددی شده است، از جمله رتبه سوم در هفتمین جشنواره داستان انقلاب، برگزیده جشنواره ملی دانشجویی ادبیات داستانی رضوی، و برگزیده جشنواره هنر آسمانی.

علاقمندان ادبیات و کتاب برای حضور در این برنامه می‌توانند به نشانی فرهنگسرای ملل، بزرگراه آیت‌الله صدر، بلوار قیطریه، بوستان قیطریه مراجعه کنند. حضور در این برنامه برای عموم آزاد است.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از
wpDiscuz

Top