خاک خوردن «ای لشکر صاحب زمان» و احیای love story - رسانه انقلاب

انتشار آلبوم موسیقی «صلح و عشق» امید حجت زاده

خاک خوردن «ای لشکر صاحب زمان» و احیای love story

انتشار آلبوم موسیقی «صلح و عشق» امید حجت زاده

آلبوم عشق و صلح امید حجت زاده

رسانه انقلاب: در تابستان امسال نیز آلبوم موسیقی «صلح و عشق» توسط امید حجت زاده (دارای نشان درجه یک هنر از دولت فعلی) وارد بازار خواهد شد. قصد دارد تا درباره آزادی و صلح و حقوق انسان ها و ضد جنگ بودن آهنگ بسازد و کار جدیدی را وارد بازار کند.
به نقل از خبرآنلاین این هنرمند در تشریح جزییات آلبوم «صلح و عشق» گفت: «آلبوم «صلح و عشق» به دو زبان فارسی و انگلیسی است که موضوع کلی آن ضد خشونت و جنگ است به طوری که در اشعار آن به موضوع صلح و عشق زیاد پرداخته شده است. البته در این آلبوم چند آهنگ از آهنگ‌های پاپ کلاسیک معروف جهان مثل love story نیز بازخوانی شده و تعدادی نیز توسط من ساخته شده که اشعار انگلیسی آنها را  سروناز هرانر ، شهاب اناری و اشعار فارسی نیز از آثار حافظ است و بنده من چند شعر برگرفته از اشعار انگلیسی خانم هرانر سروده‌ام.
در حوزه موسیقی جنگ و حماسه آثار  گوناگونی ساخته شده است. ترانه «کاتیوشا» که در جنگ جهانی دوم توسط روس ها ساخته شد، از نمونه های جنگی موفق است که اگرچه مضمون رمانتیک و حسی دارد ولی در راستای حس تهییج مبارزان و سربازان روس موفق بوده است. در دوران جنگ تحمیلی نیز از همین شیوه و روش برای ایجاد حس حماسی و مبارزه طلبی در رزمندگان نیز استفاده شد و آثاری مانند «ای لشکر صاحب زمان»، «ما یاوران قرآن»، «نسیمی جانفزا» و… ساخته شد.
موسیقی های دفاع مقدس به معنای جنگ طلب بودن و رویکرد ضد صلح و آرامش نیست بلکه حفظ نیرو و روحیه مقاومت و دفاع از از ارزش ها می باشد. اگرچه موسیقی کاتیوشا نمونه دعوت به مبارزه و ایجاد روحیه جنگ طلبی است. موسیقی دفاع مقدس در دل خود گوهر ترویج و تبلیغ معارف اهل بیت (علیهم السلام) و ارزش های عاشورایی و حسینی (علیه السلام) را دارد که از جهت اثرگذاری کم نظیر است.
درست در زمانه ای که این موسیقی در حال خاک خوردن در قفسه نوارهای آرشیو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، love story  فرانسیس لای قرار است بازساخته شود تا حس و حال جنیفر و الیور در شهر نیویورک دوباره احیا شود!

 

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top