نقش بهشت - گرافیک - طراحی - هنر آئینی - نقوش معماری حرم امام رضا - رسانه انقلاب

جلوه‌گری نقش و نگار بهشتی

کمک هنر گرافیک در نگارگری نقوش معماری آستان مقدس امام رضا (علیه‌السلام)

کمک هنر گرافیک در نگارگری نقوش معماری آستان مقدس امام رضا (علیه‌السلام)

رسانه انقلاب: بدون شک آستان مقدس حرم حضرت رضا (علیه السلام) مانند یک موزه-جهان پر نقش و نگار است که اگر قرار بر این باشد که بخواهیم زیبایی‌های این حرم را ببینیم باید وقتی جدای از زیارت به آن اختصاص دهیم. کارگاه نقش بهشت تلاش دارد تا با طراحی پوستر نقوش حرم امام رضا قدم بزرگی در این راه بردارد.

جلوه‌گری این آستان و بارگاه نورانی تا آنجاست که دیگر اقسام هنر مانند موسیقی و نمایش هرکدام به نحوی تلاش کرده‌اند تا زیبایی این بارگاه را ترسیم کنند. هنر گرافیک و طراحی از این قافله عقب نمانده است و تلاش دارد تا با برگزاری کارگاه‌های هنری طراحی پوستر جلوه و نقش و نگار آستان مقدس رضوی را بازسازی و طرح‌های جدیدی بر آن بزند.

اهمیت این کار اما در درک هنرمند مسلمان از هنر اسلیمی و نقش و نگار مذهبی و آیینی است که در میان گرافیست‌ها و آثار گرافیکی کمی محجور شده است. برنامه «نقش بهشت» باعث می‌شود تا هنر نگارگری آیینی جانی دوباره بگیرد و از سویی دیگر دامنه کار هنری به گرافیک و طراحی کشیده شود و محدودیت خود را از دست بدهد.

زمان  ثبت‌نام: ۱۶ تا ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ است و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام فقط در سایت کانون هنر شیعیshiaarts.ir  و یا از طریق لینک http://shiaarts.ir/node/452 اقدام کنند.
تاریخ برگزاری کارگاه از ۸ تا ۱۱ تیرماه ۹۶ و  ظرفیت برای شرکت در کارگاه محدود است.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top