در حقیقت صدایی به گوش نمی‌رسد - تعطیلی ارکستر سمفونیک صدا و سیما و نقض آن - رسانه انقلاب

صدایی به گوش نمی‌رسد!

خبر تعطیلی ارکستر سمفونی صدا و سیما و نقض آن

در پی خبر تعطیلی ارکستر سمفونیک صدا و سیما و نقض آن

رسانه انقلاب: بعد از اخبار ضد و نقیض درباره تعطیلی یا عدم تعطیلی ارکستر سمفونیک صدا و سیما ، در نهایت سازمان مربوطه با انتشار خبری درباره این موضوع واکنش نشان داد.
بعد از آنکه یکی از خبرگزاری‌ها خبری را با عنوان تعطیلی ارکستر سمفونیک صدا و سیما منتشر کرد، دفتر موسیقی و سرود این سازمان نسبت به این خبر بی‌واکنش نماند و در طی یک بیانیه طولانی وضعیت خود را شفاف و اعلام کرد که هنوز مشغول کار است. ناگفته نماند که خبرگزاری مذکور نیز بعد از آن مجددا توضیحاتی را درباره خبری که منتشر کرده بود بیان کرد.
اما واقعیت چیست؟ آیا یک نهاد و یا یک دفتر و دستگاه تنها در صورتی «باز» است که مهر تعطیلی بر آن نخورد و یا یک ارگان زمانی تعطیل است که تمام اعضا و مسئولینش از کار بیکار شده باشند؟ حقیقتا چه زمانی یک نهاد موسیقایی و دفتر فرهنگی درحال کار است؟
بنظر می‌رسد ارکستر سمفونیک هر سازمان هنری، چه صدا و سیما و چه وزارت فرهنگ و ارشاد و یا نهاهای خصوصی زمانی تعطیل نباشد که به صورت زنده و پویا مشغول کار باشد، هر فصل یک اجرای زنده و چشمگیر داشته باشد، ضبط اجراهای زنده ‌آنان در صدر فروش قرار گرفته باشد. اما بنظر می‌رسد ارکستر سمفونیک مورد نظر بسیار کم کار و محتاطانه در حال تمرین است.
این درحالی است که ارکستر سمفونیک تهران با رهبری شهرداد روحانی که قبلتر تعطیل بود در دوسال گذشته بیشترین فعالیت خود را داشته است و حتی به مناطق محروم نیز سفر داشته و به اجرا پرداخته است.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top