آتش به اختیار چه کسی است؟ - در پی انتشار سومین نامه سیدزاده به حوزه هنری - رسانه انقلاب

آتش به اختیار چه کسی است؟

نامه سوم تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی» به مسئولین سینمایی

سیدزاده - در پی انتشار سومین نامه سیدزاده به مسئولین حوزه هنری

اخبار سینما: در ادامه بازی رسانه‌ای که «سیدامیر سیدزاده» تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی» برای مطرح کردن فیلم ضعیف خود در پیش گرفته است، این بار در سومین نامه خود، «محسن مومنی شریف» رئیس سازمان حوزه هنری را مورد خطاب قرار داده است و حرف‌های خود را به او زده است. این در حالی است که بارها تجربه شده که اگر یک فیلم درست یا غلط مورد تحریم حوزه هنری قرار بگیرد، ولی به مذاق مردم خوش بیاید، به دیدن آن می‌روند و کاری به حواشی ندارند. در عین حال وقتی مردم می‌بینند فیلم از سطح کیفی لازم برخوردار نیست و حرف‌هایی را می‌زند که خلاف واقع و برخلاف منافع ملی است، نه تنها استقبال نمی‌کنند، بلکه از آن دوری هم می‌کنند. دلیل بر این مدعا کاهش فروش چشم گیر فیلم «مادر قلب اتمی» در چند روز اخیر است.
نکته جالب‌تر این است که تهیه کننده فیلم برای احقاق حق نداشته خود، دست به نگارش جملاتی می‌زند که کمتر از این دوستان شنیده شده است. سیدزاده در سومین نامه خود به موضوع آتش به اختیار اشاره می‌کند و می‌گوید: «گناه مردم شهرهایى که با داشتن فقط یک یا دو سالن سینماى متعلق به شما از دیدن فیلم محرومند چیست؟ آیا مطابق با مندرجات بیانیه بیست و چهارم خرداد شوراى عالى تهیه‌کنندگان سینماى کشور، حتماً باید با «آتش به اختیار» به مقابله با اینگونه رفتارهاى خودسر پرداخت». آتش به اختیاری که امروز وِرد زبان خیلی‌ها شده است و باید دید چه کسانی محق بیان آن هستند.

 

هم چنین بخوانید:

از پینک فلوید تا احمدزاده

کدام مردم؟ کدام مخاطب؟

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "آتش به اختیار چه کسی است؟"

مطلع شدن از
دسته بندی بر اساس:   جدیدترها | قدیمی ترها | بیشتر رای داده شده

به نظر من مثل چند سال پیش که کلمه سبک زندگی رو همه به کار می بردند و هیچ کس نمی دونست دقیقا یعنی چی،الان هم همه شروع کردن به گفتن آتش به اختیار، در حالی که دقیق نفهمیدن اصل کلمه یعنی چی


Top