اجراهای همایش تئاتر مردمی اربعین به مسیر پیاده‌روی رسید - رسانه انقلاب

اجراهای همایش تئاتر مردمی اربعین به مسیر پیاده‌روی رسید

تئاتر اربعین

به گزارش رسانه انقلاب محراب محمدزاده، دبیر نخستین سوگواره تئاتر اربعین گفت:اجراهایی را روز گذشته در نجف اشرف و حرم مطهر حضرت علی (ع) داشته‌ایم و هم اکنون کاروان هنرمندان تئاتر کشور وارد مسیر پیاده‌روی شده‌اند و امروز در عمود ۲۸۵ و موکب امام رضا (ع) برنامه‌هایی را اجرا می‌کنیم.

وی تصریح کرد: براساس برنامه پیش بینی شده کوروش زارعی به اجرای مقتل‌خوانی می‌پردازد، مرشد مهدی چایانی، از نقالان و پرده‌خوانان پیشکسوت کشورمان پرده‌خوانی و نقل حضرت عباس (ع) را دارد و پس از این گروه نمایش صحنه‌ای «واگویه‌های علی گندابی» که اجرای اثرشان در حرم حضرت علی (ع) نیز آخرین اجرای خود را در عمود ۲۵۷ دارد.

محمدزاده افزود: تعزیه مقتل حضرت علی‌اکبر(ع) نیز که به زبان عربی برای زائران عرب زبان آماده شده است در عمود ۴۳۲ اجرا می‌شود. همچنین نمایش خیابانی «موکب سیار» از کرمانشاه نیز هم اکنون در کربلای معلی حضور دارد و اجراهایی را در موکب امام حسن مجتبی (ع) واقع در شارع علقمه اجرا می‌رود.

وی در پایان اظهار داشت: گروه‌های اجرایی نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین تا ۲۹ آبان اجراهایش ادامه دارد و امیدواریم که بتوانیم در این دریای بی‌کران، قطره‌ای هر چند کوچک باشیم و خدمتی به زائران حسینی کرده باشیم.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top