آیا «نفس» مورد بی‌مهری قرار گرفت؟ - رسانه انقلاب

آیا «نفس» مورد بی‌مهری قرار گرفت؟

به گزارش رسانه انقلاب فیلم سینمایی «نفس» در حالی روی پرده رفت که در تهران تنها ۱۰ سالن سینما در اختیار داشت و امروز با اقبال گسترده مخاطب تعداد سینماهای آن در تهران اضافه شد.

اما نکته حایز اهمیت این که برخی از سالن‌های با توجه به اشتیاق تماشاگر با دیدن اثر در سانس های محدود فیلم را اکران می کنند. این در شرایطی است که «نفس» بهترین فیلم از نگاه ملی جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد و توقع می رود سالن های سینمای بیشتری داشته و ارشاد نیز سالن‌هایی خود را در اختیار فیلم قرار دهد. سینما فرهنگ سینمای در اختیار سینما شهر می تواند سانس های بیشتری در اختیار فیلم قرار دهد. سینما هویزه مشهد تنها سالن ۴۰ نفره خود را در اختیار فیلم قرارداده این در حالی است که نفس تنها در این سینما در مشهد اکران شده و حتی اگر امروز مخاطب قصد کند در مشهد فیلم «نفس» را ببیند ظرف دو روز آینده هم نمی تواند بلیت فیلم را خریداری کند زیرا گنجایش سالن کم است و تعداد مخاطب کمی امکان حضور و دیدن فیلم را دارد.
فیلم ظرف ۹ روز ۳۶۵ میلیون تومان فروش داشته و با تعداد محدود سالن های نمایش به نظر می رسد این میزان فروش فیلم تنها پاسخی به همه بی‌مهری‌های مسئولان و غیر مسئولان به این فیلم است.

تماشاگران سینما نشان دادند وقتی فیلم مورد پسندشان باشد درصف و پشت سالن می ایستند و باعث می شوند فیلم در سانس فوق العاده به نمایش بگذارند و اعلام رضایت خود را با حضور مداوم نشان می دهند این نگاه مسئولانه ارشاد و سالن داران را می طلبد که به این اشتیاق پاسخ مثبت دهند.

البته وزارت ارشاد با قراردادن فیلم در گروه هنر و تجربه کمک به دیده شدن فیلم در شهرستان ها کرده است اما تعداد سانس های گروه هنر و تجربه پراکنده است به گونه ای که این گروه تنها کمکی به فیلم است اما به دیده شدن اثر کمک شایانی نمی کند. این نوع اکران و تعداد محدود سالن های سینما و سانس های کم تعداد و گاها تک سانس حذف ناحوانمردانه فیلم مطرح به شمار می آید.

به این مطلب امتیاز دهید:
12345 (رای دهید)
Loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

مطلع شدن از

Top